Як розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко 24 Каналу, місті Макіївка опісля чіткого влучання ЗСУ по агресору встановлений новий рекорд по знищенню російських окупантів.

Він пригадав форсування російськими загарбниками річки Сіверський Донець, тоді ворог за 24 години втратив 1 БТГ і понад 80 одиниць військової техніки.

Окупанти за 10 місяців нічому так і не навчились.

Що ж стосується “бавовни” у Макіївці, то там окупанти втратили 1 БТГ за менше ніж одну годину. Так, внаслідок інциденту серед російських військових є сотні поранених та загиблих, а також повністю знищений боєкомплект ворога.

“І це всього-на-всього за один пакет HIMARS, який був відпрацьований по цьому об’єкту. Це показник ефективності ударів ЗСУ”, – зауважив військово-політичний оглядач.

За його словами, це свідчить про те, що загарбники за понад 10 місяців повномасштабної війни так нічому й не навчилися. Хоч і бачили вже як українські захисники можуть ефективно використовувати далекобійну та високоточну зброю.

Ба більше, окупанти не просто розміщують в зоні ураження нашої реактивної системи залпового вогню свою основну БТГ, а ще й на об’єкті, де зберігається боєкомплект.

Тобто ефект від влучання навіть кількох боєприпасів HIMARS значно підвищує ефект від вибуху і знищує всю цю купу “живого м’яса”. Отже, це досвід демілітаризації російської армії російськими генералами, – сказав військово-політичний оглядач.

Чи допоможе мобілізація перекрити втрати окупантів?

Станом на сьогодні Росія може дозволити собі мобілізацію ще щонайменше 1 мільйона окупантів. Утім, серйозне питання полягає в тому, чим це “гарматне м’ясо” буде воювати. Адже країна-агресорка вже продемонструвала, що їй нічим забезпечувати мобілізованих.

Так, стандартна батальйонно-тактична група зі штатною комплектацією за цей період була трансформована на маршовий батальйон, коли превалює піхотна складова. А в сучасній війні – піхота нічого не виграє.

Тож поки Росія намагатиметься використати свій мобілізаційний резерв, то й зовсім без чоловічої частини населення може лишитися. До того ж через брак озброєння та боєприпасів, це буде не армія, а “м’ясо без техніки”.

На жаль, за даними Генштабу, противник завдав ракетного та 28 авіаційних ударів. Слід зазначити, що 27 авіаційних ударів російські окупанти завдали по цивільній інфраструктурі, використовуючи БпЛА “Шахед-136”. Усі ці дрони було збито.

Загроза подальших авіаційних та ракетних ударів залишається на всій території України.

Противник, втрачаючи багато живої сили, продовжує зосереджуватися на веденні наступальних дій на Бахмутському та намагається покращити тактичне положення на Куп’янському та Авдіївському напрямках.

31 грудня, в районі зосередження у населеному пункті Макіївка Донецької області, було знищено та пошкоджено до 10 одиниць ворожої військової техніки різних типів, втрати особового складу окупантів уточнюються.

Російські загарбники продовжують вчиняти протиправні дії стосовно місцевих жителів на тимчасово зайнятій території Херсонської області. Окупанти збирають інформацію про осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, та вилучають у них автомобільний транспорт і товари.

Українська авіація протягом доби завдала 10 ударів по районах зосередження ворога та 5 – по позиціях його зенітно-ракетних комплексів.