Україна готує контрнаступ, щоб вибити російські війська із Херсонської області, яка потрапила під окупацію у перші дні війни. Сили оборони вже наблизилися до Херсона, проте битва за нього буде дуже важкою, оскільки РФ чинитиме запеклий опір.

Зазначається, що на жорстокість майбутніх дій окупантів також вказує той факт, що вони вже дуже злі успіхами ЗСУ й наростанням партизанського руху в регіоні.

Україна готується до контратаки із заходу і півночі. І тут жодна із сторін не збирається здаватися. Адже Херсон є брамою до Криму – єдиною обласною столицею, яку Росії вдалося захопити з початку війни 24 лютого, – пише видання Economist, посилаючись на думки військовослужбовців і військових експертів.

Так само важливим для південної стратегії агресора є окупація сусідньої Каховки на лівому березі Дніпра, де гребля забезпечує водою анексований півострів. Крім цього, весь регіон – це великий сільськогосподарський центр, що виготовляє овочі, фрукти й зернові.

“З цих та інших причин Україна приділяє першочергову увагу спробам повернути його. Сили оборони країни вже можуть похвалитися тактичними успіхами. Офіцер військової розвідки каже, що передові частини зараз перебувають у межах досяжності снайперів (приблизно за кілометр) від околиць Херсона. І наступний тиждень чи два будуть ще цікавішими”, – пише видання, цитуючи українського військовослужбовця.

Водночас, що б не відбувалося, це ще не схоже на повноцінний контрнаступ.

Україна, як і раніше, зосереджена на тому, щоб зупинити неухильне просування окупантів на схід і її південне угруповання не має переваги три до одного, рекомендованого стратегами для успішного наступу. Тому контратаки можуть бути вдалими, якщо на південному театрі військових дій використовуватиметься більше західних ракетних систем, – зазначають військові експерти.

Нині там, де напирають українці, росіяни жорстко відбиваються. Противник також збудував під землею укріплені бункери. І коли ЗСУ намагаються витіснити окупантів, ті повертаються у більшій кількості.

“Їх десятеро стають сотнею”, – пояснив солдат Сергій з територіальної оборони, який несе службу в тилу загарбників біля Високопілля.

За його словами, одну сільську базу захищають чотири підрозділи ППО РФ. До того ж виконанню завдання України заважають місцеві жителі, які не втекли від окупації та використовуються російськими військами як живий щит.

“Ми не можемо стріляти у своїх”, – підкреслив український захисник, додавши, що частина місцевих також співпрацює з ворогом.

Як би там не було, жителі регіону побоюються, що під час контрнаступів ЗСУ російські окупанти стануть ще жорстокішими.

Раніше, коли позиції військ РФ зазнали серйозної атаки в селі Давидів Брід, частини бойовиків із “ЛНР”, що перебували там, були посилені більш розлюченими військовими з самої Росії.

Зміна ставлення є попередженням про те, що може трапитися в Херсоні, якщо український контрнаступ набере обертів.

Колишній чиновник, який утік до Кривого Рогу наприкінці травня після того, як його попросили очолити колабораціоністський орган на Херсонщині, наголосив, що Росія загалом намагалася “не надто засмучувати місцевих мешканців”. Він каже, що це було свідоме рішення окупантів щодо “залучення населення” до співпраці після серії антиокупаційних мітингів і на тлі наростання партизанського опору.

Але якщо ситуація зміниться і війська РФ буде вигнано з Херсона, місцевих жителів мало що зупинить.

“Росіяни будуть страшенно злі й накидатимуться на людей, але партизанський опір буде таким же запеклим. Місцеві просто розірвуть окупантів на частини”, – заявив екс-чиновник.