Колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, який був затриманий на батьківщині 1 жовтня, продовжує голодування вже два тижні. 

Зі слів адвоката політика, через це стан його здоров’я погіршується, з’явилися проблеми з моторикою і дикцією. Саакашвілі схуд майже на 15 кілограмів. Водночас жодних ризиків для його життя зараз немає, заявив глава комітету парламенту Грузії з прав людини та громадянської інтеграції Михайло Сарджвеладзе, передає телеканал “Руставі 2”.

У грузинському Міністерстві юстиції ухвалили рішення створити групу лікарів, які будуть стежити за станом Саакашвілі. Однак вони досі не зустрічалися з політиком у в’язниці і поки невідомо, чи допустять медиків до нього в п’ятницю, 15 жовтня, – повідомляє OBOZREVATEL.

“Багатофункціональна група лікарів уже сформована, і їхня участь залежатиме від згоди самого Міхеїла Саакашвілі”, – сказав Раті Брегадзе, міністр юстиції Грузії.

Він також підкреслив, що у відомстві зацікавлені в захисті прав ув’язненого і підтримці його здоров’я в стабільному стані.

Раніше особистий лікар політика Ніколоз Кипшидзе повідомив, що Саакашвілі не захотів вживати навіть мед із соком, на чому наполягали в тюрмі. У колишнього президента Грузії рідкісне захворювання крові – талассемія, за якої голодування категорично заборонено.

Також стало відомо, що у Саакашвілі набрякли ноги, через що він зазнає труднощів під час пересування.

Нагадаємо, Саакашвілі в п’ятницю, 1 жовтня, був затриманий у себе на батьківщині. Зазначимо, що про своє повернення до Грузії політик повідомив раніше того ж дня. Потрапивши у в’язницю, Саакашвілі увечері в п’ятницю, 1 жовтня, оголосив голодування.

Відомо, що в Грузії не мають наміру видати Україні затриманого Міхеїла Саакашвілі. Міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані сказав, що Саакашвілі може бути екстрадований тільки в разі вчинення кримінального злочину в Україні. Про це повідомляє Imedi.

14 жовтня увечері в центрі Тбілісі зібралися тисячі людей, вимагаючи звільнення з ув’язнення екс-президента Михайла Саакашвілі. Затриманий після повернення в Грузію Саакашвілі вважає себе політичним в’язнем і продовжує голодування в пенітенціарній установі в місті Руставі.

Мітинг був організований заснованою Михайлом Саакашвілі найбільшою опозиційною партією – “Єдиний національний рух”. З ранку для участі в акції з різних куточків Грузії в Тбілісі рушили автомобільні колони опозиції.

У деяких районах їх зустріли групи агресивних контрдемонстрантів – противників колишньої влади. Деякі з них кидали в машини віники, що символізують тортури в тюрмах при колишніх владах, і викрикували образи.

Незважаючи на це, до вечора учасники опозиційної акції заполонили площу Свободи в центрі Тбілісі і частина проспекту Руставелі.

З встановленої на площі сцени з фрагментами прапора ЄС – золотими зірками, грузинським прапором і написом: “Свободу Міші” виступали з промовами, співали і навіть читали вірші.

Звідси гендиректор телеканалу “мтаваров архі” і один з адвокатів Саакашвілі Ніка Гварамія зачитав чергове послання Саакашвілі з в’язниці. Екс-президент закликав до участі в другому турі місцевих виборів, які повинні відбутися 30 жовтня, і до примирення в суспільстві.

“Я не можу дивитися з боку на знищення нашої батьківщини. Цьому я волів би смерть. Тому я тут. Я тут і твердо вирішив залишитися, щоб цим внести свій вклад в поразку режиму, боротьбу грузинського народу проти бідності, корупції, несправедливості і руйнування. щоб разом з грузинським народом стати проти режиму Іванішвілі, який тягне в путінську Росію нашу батьківщину. Ми, всі разом, не повинні цього допустити, і всі разом повинні повернути Грузію на що веде до Заходу шлях”, – йдеться в зверненні Саакашвілі.

“Хай ні в кого не буде ні найменшої надії на те, що хтось змириться з тим, що Михайло Саакашвілі, третій президент цієї країни, буде замкнений у в’язниці, і ми не продовжимо боротьбу, поки він не вийде”, – пообіцяв, виступаючи на мітингу, Ніка Мелія, голова ЕНД і кандидат в мери Тбілісі, який також приділив велику частину свого виступу другого туру виборів 30 жовтня, назвавши його історичним днем.