Від Кремінної українські обронці зможуть піти далі на схід.

Збройні Сили України успішно штурмують Кремінну в Луганській області. Місто важливе і для української армії, і для окупантів.  Про це в інтерв’ю виданню “Обозреватель” розповів військовий експерт Олег Жданов.

За його словами, втрата населеного пункту для росіян означатиме обвал фронту в Луганській області. Натомість для ЗСУ – можливість оточити вороже угруповання в районі Соледара на Донеччині.

“Від Кремінної ми можемо піти на схід, на Старобільськ – а це пряма дорога на Луганськ”, – каже експерт.

Також, наголосив Жданов, саме від Кремінної українські обронці зможуть піти далі – на Сєвєродонецьк і Лисичанськ. За таких умов і Бахмутський напрямок опиниться у пів кільці, пояснив військовий експерт.

“Якщо ми беремо Кремінну і рухаємося далі на Сєвєродонецьк, буде загроза оточення російських військ. До речі, в районі Кремінної російські окупаційні війська кинули в бій найкраще, що є на сьогоднішній день, – десантні частини. Там вони намагаються застосовувати тактику зустрічного бою. Тобто, ми атакуємо і вони атакують”, – підсумував Олег Жданов.

Нагадаємо, голова Луганської ОВА Сергій Гайдай заявив, що на Кремінському та Сватівському напрямках українські військові поступово просуваються вперед. Жорстокі бої точаться в напрямку Білогорівки, яку російська війська стерли з лиця землі.

“На Сватівському та Кремінському напрямках успіх на боці української армії. Поступово крок за кроком вони звільняють Луганщину, проходить деокупація. Потроху просуваються наші війська. Не треба очікувати там потужного прориву, тому що російські війська встигли підготувати оборонні споруди й ретельно всю територію замінувати”, – сказав Гайдай.

Також жорстокі бої точаться в напрямку Білогорівки. За словами Гайдая, російська війська стерли Білогорівку із лиця землі, щоденно обстрілююючи населений пункт.  

“Після невдалої операції окупанти почали знищувати цей населений пункт щоденними обстрілами. Це – важка артилерія, і танки, і авіабомби, і ракети. На сьогодні, на жаль, Білогорівка уже не існує як селище. Там точаться серйозні бойові дії. Там наші Сили оборони тримають позиції. Вони навіть трохи покращили їх і не дають наступати окупаційним військам”, – зауважив посадовець

Існує також думка, що українські сили перебувають на стадії формування умов для наступу на Запорізькому напрямку і очікують поліпшення погодних умов на Луганському напрямку. Як зазначив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в інтерв’ю Юлії Латиніній, триває процес підготовки контрнаступальної операції, яка може займати до декількох місяців. 

“Відразу після правобережної Херсонщини у нас виникло наступне питання – що робити далі? Рухатися на Луганщині? Тут сформовані умови для контрнаступу ось навіть прямо зараз. Але є кілька факторів, які заважають цей контрнаступ здійснити. Серед цих факторів … погодні умови. Луганщина це болотиста місцевість, там досить таки проблематично наступати в теплу погоду. Тому набагато краще дочекатися”, – зазначив Коваленко.

На думку експерта, активне просування на Запорізькому напрямку зараз теж неможливе. 

“Запорізька область знаходиться зараз в стані формування контрнаступу. У трикутнику, де Мелітополь і Токмак, йде зараз накопичення великого ресурсу російських окупаційних військ, якраз для запобігання цьому наступу. Але це якраз і вигідно Збройним силам України – не квапити події, а планомірно знищувати той ресурс технічний, людський, який присутній в зоні досяжності як ствольної, так і реактивної артилерії. А Запорізька область окупована прострілюється до самого узбережжя Азовського моря”, – пояснив він.