На Донецькому напрямку в районі Авдіївки противник, не полишає спроб оточити Авдіївський район оборони ЗСУ. В першу чергу, з північного фасу. Про це повідомляв військовий оглядач Костянтин Машовець.

«Протягом декількох останніх днів минулого року передові підрозділи противника (очевидно, 21-а омсбр чи 114-а омсбр), атакуючи по напрямку Красногорівка — Новобахмутівка, зуміли частково просунутись за залізницю по напрямку на Бердичі… Однак, в подальшому, були вимушені відійти безпосередньо до залізничного полотна.», — зазначає експерт.

На цьому ж напрямку, ймовірно, підрозділам російської 15-ї омсбр таки вдалося витіснити передові підрозділи ЗСУ з с.Степове й зараз воно, по суті є сірою зоною.

«Протягом найближчого часу, як на мене, варто очікувати атак пртивника (підрозділи 30-ї омсбр) з боку с.Кам’янка у бік Пісчаного кар’єру, а також чергової серії атак у сенсі спроб обійти коксохім з півночи, на Бердичі (як з боку Степове, так й з північного боку). Однак, якщо противнику вдасться ще просунутись від відм.230 у бік Авдіївської пожежно-рятувальної частини №13, або пробитися до Пісчаного кар’єру з боку Кам’янки… ситуація може загостритись й без гіпотетичного «обходу коксохіму з півночі»… особливо для тих підрозділів ЗСУ, які обороняються в районі Донецької фільтрувальної станції (ДФС) та південних районів міста (вул. Спортивна).», — розповідає Машовець.

Наразі також фіксується зосередження в районі Новоселівка Друга 239-го танкового полку (тп) 90-ї танкової дивізії (тд) противника.

«Наскільки я розумію, командування противника зараз вирішує на якій саме ділянці задіяти підрозділи цього танкового полку. Якщо у противника «позначиться успіх» у смузі наступу 114-ї чи 21-ї омсбр, то він, очевидно, введе цей полк у бій саме там. Але зовсім не виключено, що й 30-а омсбр противника також «може розраховувати» на таке «щастя»… якщо їй вдасться продемонструвати успіх у бік Пісчаного кар’єру.», — додає Костянтин Машовець.

Тим часом на Токмацькому напрямку ЗСУ продовжують утримувати лише трохи більше 2-х км першої позиції головного рубежу оборони противника північно-західніше с.Вербове. На решті відтинку між Новопрокопівкою та Вербовим противнику протягом останніх тижнів минулого року вдалося відновити положення по першій позиції.

«Також, очевидно, передові підрозділи 234-го десантно-штурмового полку (дшп) 76-ї десантно-штурмової дивізії (дшд), а також 136-ї окремої мотострілецької бригади (омсбр) противника, протягом декількох останніх діб, мали просування західніше с.Роботине та у напрямку дороги Новоданилівка — Роботине з боку с.Копані.», — аналізує експерт.

Відомо, що в самій Новопрокопівці та західніше неї, підрозділам 71-го та 70-го мотострілецьких полків (мсп) 42-ї мотострілецької дивізії (мсд) противника, вдалося стабілізувати ситуацію й на даний момент вони, очевидно, впевнено утримують її північну частину та район північно-західніше від неї.

Експерт зазначає, що ймовірно, найближчим часом, противник продовжить свої атаки з західного напрямку у бік с.Роботине, а також свої спроби пробитися до дороги, яка зв’язує це селище із Новоданилівкою. Скоріш за все, до цих атак командування противника залучить й підрозділи 104-го дшп 76-ї дшд з метою нарощування зусиль.

«В свою чергу, підрозділи 247-го та 56-го дшп зі складу 7-ї дшд противника, явно спробують повністю відтіснити передові підрозділи ЗСУ з першої позиції свого головного рубежу оборони північно-західніше с.Вербове. Очевидно, що атаки противника західніше цього н.п. (387-й мсп ТрВ зі складу 44-ї дшд та 237-ї дшп зі складу 76-ї дшд) також продовжаться.», — підсумував Машовець.