“Президент України правильно робить те, що намагається не нагнітати паніку серед населення через російську агресію”.

Таку думку висловила тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін в інтерв’ю телеведучому Савіку Шустеру, яке 5 лютого було опубліковано на YouTube-каналі Shuster online.

“Я розумію, що президент Зеленський опинився на дуже складному шляху між тим, що він хоче підготуватись на той випадок, якщо Росія вирішить вдатися до агресії, але він також не хоче сіяти паніку у населення, прагне піднімати економіку. Все це можна зрозуміти. І , щиро кажучи, мені здається, він вибрав гарний підхід із цією спокійною підготовкою, коли він не хоче наздоганяти паніку”, – сказала вона.

Американський дипломат вважає, що паніка навряд чи буде корисною у цьому випадку.

“Мені здається, Зеленський” намагається утримати дуже обережний баланс”, – сказала Квін.

Вона висловила сподівання, що Сполучені Штати “не наганяють паніку на людей”.

“Ми тільки хочемо дати світові розуміння, що ми знаємо, що Росія задумала. Ми не хочемо бути просто байдужими і дозволити Росії нарощувати війська, дати їм робити те, що вони хочуть, і щоб щось трапилося раніше, ніж хтось помітить , – ми не хочемо йти цим шляхом. Ми хочемо бути впевнені, що фокус уваги – на небажаних діях Росії”, – пояснила Квін.

Нагадаємо, що напередодні президент Володимир Зеленський у відеозверненні закликав людей не панікувати, не бігти по гречку і сірники через можливу агресію Росії.

Він заявив, що ризики агресії існують не перший день і запевнив, що влада робить все для досягнення миру дипломатичним шляхом. Зеленський у ньому наголосив, що знає про всі можливі загрози для України. Він розповів, що кожен його ранок починається з інформації про ситуацію на Донбасі й поблизу кордонів.

На його думку, Росія навмисне сіє паніку та невпевненість у населенні, щоби послабити можливий опір та віднадити бізнес-інвесторів.

“А в чому, власне, новина? Хіба це не реальність уже 8 років? Хіба вторгнення почалось не у 2014? Хіба загроза масштабної війни з’явилась тільки зараз? Ці ризики існують не один день. І вони не стали більшими. Більшим став ажіотаж навколо них. І зараз активно нападають не на нашу землю, а на ваші нерви. Щоб у вас було постійне відчуття тривоги”, – заявив президент.

Президент заявив, що Україна не хоче війни, але Україна завжди повинна бути готова до неї.