У світлі агресивної війни Російської Федерації проти України важко знехтувати можливістю нападу на нашу країну з території тимчасово окупованого Придністров’я. Проте, якщо така ситуація все-таки виникне, не варто надмірно хвилюватися: наразі в окупованому регіоні РФ знаходиться лише декілька тисяч військовослужбовців, які мають обмежений рівень підготовки.

У випадку такого нападу це, до певної міри, може стати для України стимулом для активних дій на цій території, яку окупувала Росія. Військово-політичний експерт, колишній полковник Збройних сил України Петро Черник роз’яснює, яку перевагу може здобути наша країна з такого втручання.

За словами експерта, можливість наступу російських окупантів з території тимчасово окупованого Придністров’я не є фантазією, оскільки Кремль раніше приймав рішення, які здавалися нелогічними, та навіть шкідливими для самої Росії.

«Від непередбачуваних дій можна очікувати будь-що, але немає причин панікувати, оскільки наш бік досить добре забезпечений, а їхні сили обмежені до 5-7 тисяч військовослужбовців з низьким рівнем підготовки», — заспокоює експерт тих, хто занепокоєний «придністровською загрозою».

Навіть більше, Черник вважає, що такий сценарій може бути вигідним для України.

«Якщо вони вирішать розпочати такий крок, це відкриє для нас можливості у міжнародному контексті, і ми зможемо провести активну операцію, наприклад, з боку Одеської області. Там знаходиться найбільший склад боєприпасів у Європі — до 20 тисяч тонн зброї різного калібру. Звичайно, стан цих запасів питання спірне, але навіть якщо третина з них буде корисною для наших збройних сил, чому б ні. Навіть уявляючи такий сценарій, він міг би мати геополітичні переваги, оскільки це ще раз підкреслило б безпринципність Російської Федерації і дало б змогу вирішити питання Придністров’я силовим шляхом», — відзначає експерт.

Черник не взяв на себе відповідальність передбачити, як реагуватимуть цивільні мешканці окупованої частини Молдови на такий розвиток подій.

«Там дуже велика засліпленість, усе Придністров’я, немає ніякої інформації про те, хто там і що відбувається в суспільному контексті. Я не можу дати такого рівня оцінки», — підкреслив він.

Проте, загалом, експерт оцінив шанси на успішний наступ з території Придністров’я на Україну як практично нульові.

«Вони перебувають в ізоляції з 1991 року, коли ще існувало Співдружність Незалежних Держав, тоді туди росіяни трохи щось привозили, але з 2014 року вони знаходяться в абсолютній ізоляції. Я не вірю в їхню мотивацію і готовність до війни», — підкреслив Черник.

Варто відзначити, що останнім часом активно обговорюють можливість російського відкриття другого фронту з боку невизнаного Придністров’я. Проте, в цій ситуації насамперед слід враховувати не тільки бажання противника, але й його реальні можливості та ресурси.

Таку думку висловив речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук, додавши, що ворожа пропаганда діє досить активно. Вже навіть розповсюджувалася інформація про можливу евакуацію з Одеси.

За словами Сергія Братчука, якби противник дійсно планував такі дії, то він би реалізував їх ще у лютому 2022 року. Це зрозуміло й очікувано.

Отже, за словами Братчука, важливо розрізняти бажання ворога від його реальних можливостей. Ворожа сторона може мріяти про захоплення Одеси та інших міст, але очевидно, що для цього вона не має необхідних ресурсів.

«Якщо йдеться про десант, варто врахувати, скільки великих десантних кораблів залишилося у росіян. З таким обмеженим ресурсом вони не зможуть досягти навіть острова Зміїний, не кажучи вже про Одесу… Всі вони будуть потоплені. Ми це також добре розуміємо. Тому стосовно будь-яких планів евакуації, наступу — яка евакуація? У ворога немає достатніх ресурсів, нічого з цього не вийде», — підкреслив Братчук.

Спікер також додав, що війна в Україні обов’язково завершиться перемогою нашої країни. Тому ми сподіваємося, що Молдова також досягне своєї мети та поверне окуповані Росією території до свого складу.