Всередині Кремля розповсюджуються чутки про можливий достроковий вихід Володимира Путіна з посади президента, не дочекавшись завершення повного терміну свого президентства. Про це повідомив Ілля Пономарьов, колишній депутат Держдуми РФ (2007-2016 рр.) та творець каналу «Утро Февраля», під час ефіру на українському телеканалі.

«Вони думають, що головне просто війну виграти, бо це має зробити особисто Путін. Але як тільки це станеться, а вони обов’язково вважають, що це відбудеться у 2024 році, і Україну змусять сісти за стіл переговорів. І якщо не на початку року, то наприкінці року точно прийде Трамп до влади і вже він точно змусить Україну домовлятися, і Путін буде тріумфатором, так думає оточення Путіна», — зазначив Пономарьов.

Учасник ефіру висловив думку, що відмова Путіна від політичної влади може бути обумовлена прагненням зберегти свою репутацію як триумфатора та основного починателя військових успіхів.

«У такому разі Путін, переконавшись у завершенні важливої місії, міг би піти у відставку, залишивши місце наступнику. І після цього тихо спокійно відійде до свого замку в Геленджику. А далі ось там умовний Патрушев продовжуватиме правити країною», – зазначив Пономарьов.

Варто нагадати, раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росія більше не може досягти своїх військових цілей в Україні, незважаючи на значні військові зусилля.

Він нагадав, що метою вторгнення за наказом президента РФ Володимира Путіна було перешкодити просуванню України до НАТО та Європейського Союзу. При цьому після майже двох років війни Україна зараз ближча до НАТО та ЄС, ніж будь-коли.

Столтенберг також зазначив, що Росія платить надзвичайно високу ціну за свою війну. Так, країна вже втратила сотні літаків і тисячі танків, а понад 300 000 солдатів були вбиті або поранені. До того ж унаслідок війни зросла інфляція та впав рівень життя. Росія також перебуває в більшій політичній ізоляції, ніж раніше.

Водночас Єнс Столтенберг зауважив, що не варто розраховувати на швидке завершення війни з огляду на розвиток подій. Зокрема, він вказав на відсутність ознак зміни курсу Путіна після його ймовірного переобрання на виборах у березні. 

 

«У нас немає жодних ознак того, що Путін змінить свої цілі та свою політику. Він і надалі намагатиметься окупувати більше території», – сказав Столтенберг.

Також Столтенберг наголосив на необхідності продовжувати допомагати Україні та закликав союзників вивчити можливість надання більшої кількості оборонного обладнання шляхом внесення змін до чинних угод із третіми країнами та нарощування виробництва.

 

«Українці показали, що вони здатні захистити себе, дати відсіч, особливо коли вони отримують зброю від Німеччини та багатьох інших країн НАТО», – додав він.

Схожу думку висловив і держсекретар США Ентоні Блінкен. Він зазначив, що Росія уже зазнала краху в досягненні своєї головної мети – прагненні знищити Україну та повністю підпорядкувати її собі.

Проте, за словами представника ГУР Вадима Скібіцького, якщо цьогоріч Путіну не вдасться досягти визначених оперативно-стратегічних завдань, він просто перенесе їх на наступний рік.

«Заява Скібіцького узгоджується з оцінкою ISW про те, що Росія продовжує переслідувати максималістські цілі Путіна в Україні та що поточний провал російських операцій в Україні досі не є остаточним», – зауважили в ISW.