Українські війська відновили контроль над деякими втраченими позиціями поблизу Кремінної під час бойових дій 30 квітня. Сили оборони просунулися на схід від Ямполівки, що знаходиться на захід від Кремінної, відвоювавши позиції вздовж смуги вітру у цьому районі.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни. Натомість на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна продовжувалися спроби росіян прорвати оборону ЗСУ, проте підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було.

Російське джерело заявляло, що окупанти нібито здійснили прорив у центральну та південно-східну частини Кислівки. ISW зафіксував лише підтверджені настання у східній частині населеного пункту.

На Сіверському напрямку на північний схід від Бахмута 30 квітня продовжувалися позиційні бойові дії. Змін на лінії фронту у цьому районі не зафіксовано.

Також окупанти заявили про своє просування поблизу Часового Яру. Геолокаційні знімки, опубліковані 29 квітня, свідчать, що росіяни просунулися до східної сторони Сіверсько-Донецького каналу на Донбасі на південь від Часового Яру, де канал проходить підземно.

30 квітня позиційні бої відбувалися на захід та південний захід від Донецька, але змін на лінії фронту не було підтверджено. Російський військовий блогер стверджував, що російські війська просунулися на 450 метрів на ділянці фронту завширшки один кілометр на північно-східній околиці Красногорівки (на захід від Донецька), проте ISW не підтвердив візуальних доказів цих заяв.

Російські війська також заявили про поступ на кордоні Донецько-Запорізької області, але зміни лінії фронту там не зафіксовано.

Війська РФ також здійснили наступ у Роботине. Геолокаційні зображення від 29 квітня свідчать про те, що військовослужбовці з 71-го мотострілецького полку Росії атакували Роботине та встановили російський прапор у західній частині населеного пункту.

Загалом, російські війська активно витісняли українські сили з позицій на східному березі Херсонської області та островах Дніпра. За повідомленням Генштабу України, російські сили також невдало спробували атакувати українські позиції поблизу Кринок.

Зазначимо, що російські окупанти сповільнили просування і готують резерви, щоб спробувати наступати у напрямі Торецька.

У нещодавніх зведеннях Генштабу України повідомлялося про 47 атак РФ на Авдіївському напрямку і 57 атак на Бахмутському напрямку — найбільше на напрямку Часів Яр.

Аналітики ISW зазначають, що звіту за один день недостатньо, щоб встановити закономірність, але це може свідчити про те, що російські війська дещо уповільнюють темпи атак довкола Авдіївки, одночасно відновлюючи наступальні дії навколо Часового Яру.

З 20 квітня російські війська зосередилися на нарощуванні тактичного успіху поблизу Очеретино (на північний захід від Авдіївки) та Новокалинове (на північ від Авдіївки), але станом на 30 квітня темпи підтвердженого поступу, схоже, сповільнилися.

Ймовірно, окупанти можуть вирішити наступати зі свого виступу на північ від Авдіївки у напрямку Торецька, щоб доповнити російські наступальні операції поблизу Часового Яру. І тому Росії потрібна тактична пауза, щоб зосередити сили наступу.

Як зазначають аналітики, Часів Яр — оперативно важливий об’єкт, оскільки він стане плацдармом для російських військ для початку наступальних операцій на Дружківку та Костянтинівку, які є фортецями для чотирьох великих міст Донецька. Однак російським військам, ймовірно, знадобиться триваліша пауза для посилення існуючих підрозділів та передислокації додаткових сил у район Очеретино, якщо вони вирішать спробувати просунутися на північ у район Торецька.