Російські загарбники, які брали участь у наступі на Харківщині, відмовлялися йти на штурм села Огурцове. Свою відмову вони пояснювали тим, що їхній командир роти поводився неадекватно і не зважав на втрати.

Про це окупанти писали у пояснювальних записках командиру свого батальйону. Їх знайшли  вже у ліквідованих солдатів РФ біля села Стариця Харківської області.

«Причиною відмовитися від цього наказу і те, що командир роти перебував у неадекватному стані, не доповідав реальне становище, не оцінював ризики», – писав військовий країни-агресора. Він додав, що командир їхньої роти не звертав увагу на те, що 1-й та 4-й взвод, які раніше вирушили на штурм, не мали успіху і «найімовірніше загинули».

Пояснювальні загарбників датовані 11 травня 2024 року.

Нікому не секрет, що окупанти відмовляються воювати через значні втрати у своїх батальйонах.

Наприклад, сьогодні українські партизани з руху «Атеш» повідомили про жахливі втрати у лавах ЗС РФ, які наступають на Харківському напрямку. Джерело пише, що внаслідок кількох днів боїв підрозділи 138-ї мотобригади, 18-ї мотодивізії та 7-го мотополку втратили свою боєздатність. Втрати вбитими та пораненими становлять до 70%.

Слова партизанів з «Атеш» підтверджують український воєнкор Машовець і начальник Генштабу України Баргилевич.

За їхніми словами, зараз щодня найбільше втрат ворог зазнає не на Донбасі, а на Харківщині. Ба більше, окупанти стали використовувати на цій ділянці фронту нову тактику, атакуючи позиції ЗСУ групами до п’яти осіб.