Західна розвідка повідомляє, що Росія, напевно готуючись до майбутнього наступу, накопичує літаки і гелікоптери на кордоні з Україною. За допомогою авіації країна-агресорка хоче підтримати свій наземний наступ. При цьому варто враховувати, що Росія має доволі велику кількість літаків – понад 2 тисячі.  

 
Про це 24 Каналу розповів військовий аналітик, майор запасу Нацгвардії, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.  
 
Він зазначив, що росіяни зосередили близько 400 літаків і 300 гелікоптерів біля кордону з Україною. 
 
За його словами, поки що активних дій ці літаки і гелікоптери не вчиняли у наступу по суходолу. 

Цілком ймовірно, що вони спробують атакувати з повітря. Але ми, на жаль, ще не встигнемо поставити на озброєння винищувачі F-16 чи інші. Тому доведеться боротися з цими літаками нашими засобами протиповітряної оборони і тими літаками, які в нас є, 
– наголосив майор Нацгвардії. 

Він зауважив, що Україна на сьогодні має приблизно у 10 разів менше літаків, ніж в Росії. Тому, якщо вони почнуть атакувати з повітря, як підтримка наступу по суходолу, це може принести певну користь. 

“Але ми отримали дуже багато засобів ППО. Нещодавно від Литви старенький L70. Вони можуть нищити щонайменше штурмову авіацію”, – підкреслив Гетьман. 

Він зауважив, якби ми мали потужні літаки, тоді отримали перевагу в повітрі. А поки що маємо знищувати російську авіацію, і ми це доволі вправно робимо. 

“Якщо вони полізуть у великій кількості, сподіваюсь, що наше ППО дасть відсіч. Багато разів воно демонструвало, що ми вміємо працювати з тими комплексами, які у нас були і які нам поставили союзники. Думаю, що нічого суттєво не зміниться. Але це ще одне навантаження, яке вони нам зроблять”, – наголосив Олексій Гетьман 

В той же час український уряд продовжує працювати із партнерами над отриманням нової протиракетної зброї. 

Російські військові регулярно обстрілюють мирні міста і села України, через що страждає цивільна та критична інфраструктура, травмуються і гинуть люди. Саме тому політики працюють над отриманням озброєння, яке б посилило загальну систему протиповітряної оборони країни. За словами міністра оборони Олексія Резнікова, зміцнення ППО займе ще не один місяць, але українські військові й без того показують значну ефективність. 

Чиновник підкреслив, що потреби України щодо протиракетного озброєння добре відомі нашим партнерам, адже вони ставноять пріоритет номер один. 

На останній зустрічі учасників “Рамштайну” обговорювали не лише танки та літаки, а й іншу техніку, зокрема ту, що допоможе посилити систему ППО. Частина країн, каже Резніков, готується оголосити про нові пакети допомоги, де будуть засоби протиповітряної і протиракетної оборони. 

“Хочу віддати їм належне, що вони самі це публічно озвучили. Вже прозвучали дуже приємні новини для України. Ця підтримка і ця мережа будуть збільшуватися. Це дасть змогу закривати небо над багатьма містами. Але поступово”, — пояснює міністр. 

Він підкреслив, що Україна чекає на радари, які допоможуть краще орієнтуватися під час російських масованих атак, однак вони надійдуть не за кілька днів чи тижнів, а будуть надсилатися протягом усієї весни. 

“За великим рахунком, весна, включаючи травень, – це той період, коли ми вже більш-менш зможемо стабільно розуміти, як ми боремося і з іранськими дронами, і з крилатими або балістичними ракетами ворога. Але ж ви бачите, що наші Повітряні сили вже досить ефективно працюють”, — резюмував Олексій Резніков.