Адвокат Міхеіла Саакашвілі Бека Басилая вважає, що його підзахисного все ще можуть помилувати. Для цього є 2 шляхи: відповідний наказ президентки Саломе Зурабішвілі або екстрадиція в Україну.

Передусім варто зазначити, що напередодні у прокуратурі Грузії заявили, що українське громадянство не допоможе Саакашвілі, бо злочини експрезидент вчинив саме на грузинській території. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі вже встигла запевнити, що Саакашвілі також може навіть не сподіватися на помилування.
В ефірі телеканалу Бека Басилая заявив, що, незважаючи ні на що, не втрачає надій на помилування Саакашвілі.

Заява президентки Зурабішвілі про те, що вона ніколи не помилує Саакашвілі, продиктована правлячою партією” Грузинська мрія “, але завтра ситуація може змінитися,– заявив Басилая.

Так, як Саакашвілі є українським громадянином, другим шляхом звільнення адвокат передбачає екстрадицію політика в Україну. Однак Басилая назвав цей варіант довгим і таким, що не факт, що дасть позитивний результат.
Прокурор Джарджі Циклаурі зазначив, що українська сторона поки не зверталася до міністерства юстиції Грузії із запитом про екстрадицію Саакашвілі.

Водночас глава Мін’юсту Грузії Раті Брегадзе запевнив, що в’язниця в місті Руставі, куди помістили затриманого політика, відповідає всім необхідним міжнародним стандартам.

Своєю чергою глава правлячої партії “Грузинська мрія – Демократична Грузія”, ексспікер парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, який напередодні був затриманий у себе на батьківщині, нібито прибув у країну з метою влаштувати державний переворот. Також його поява мала спровокувати заворушення.

“Грузинська мрія – Демократична Грузія”, ексспікер парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе. Він сказав, що правоохоронці затримали політика, щоб “запобігти його новому злочину”.

Кобахідзе додав, що Саакашвілі нібито вже 18 років “не залишає Грузію в спокої”. Він заявив, що колишній глава держави спочатку скоював злочини, дев’ять років перебуваючи при владі, а ще дев’ять років – будучи в опозиції.
Разом із тим, глава “Грузинської мрії” пообіцяв, що всі процедури щодо затримання Саакашвілі та його поміщення в тюрму будуть відповідати всім правовим нормам.

Він також пообіцяв, що Грузія надасть українській стороні детальну інформацію щодо арешту Саакашквілі, який з 2019 року знову є громадянином України.

Непередодні міжнародного скандалу Саакашвілі не раз заявляв, що хоче бути у Грузії 2 жовтня – у день муніципальних виборів, – щоб “захищати волевиявлення” людей та “разом із ними взяти участь у порятунку Грузії”. До свого затримання він був готовий, адже опублікував у фейсбуці заздалегідь записане відео, у якому сказав:
Зараз мене, ймовірно, затримають у Тбілісі, та я не боюся. Нумо всі завтра на вибори, а післязавтра – будемо святкувати перемогу. І я з вами.

Також Саакашвілі закликав людей після закриття виборчих дільниць “вийти в центри міст, сіл і разом захистити завойовану перемогу”.

Речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що міністерство викликало до себе грузинського посла через затримання у Грузії Міхеїла Саакашвілі (адже той має українське громадянство).

Водночас у США речник Державного департаменту Нед Прайс відреагував на ситуацію з Саакашвілі так: “Ми отримали повідомлення про затримання Міхеіла Саакашвілі й уважно стежимо за розвитком подій”.

Як повідомив “Голос Америки”, Білий дім закликав владу Грузії “забезпечити справедливе ставлення до пана Саакашвілі, відповідно до грузинського законодавства та міжнародних зобов’язань Грузії щодо прав людини”.