Голова Служби безпеки України Іван Баканов зробив заяву щодо затримання правоохоронцями бойовика “Палича”, який був комендантом донецької “Ізоляції”. За його словами, це лише верхівка айсберга, але деталі розкрити наразі не можуть.

“Головне, що ми змогли знайти і затримати цю особу, яка займалася катуванням громадян. Повірте, це лише верхівка айсберга, але в інтересах слідства ми не можемо розкривати деталі”, – сказав Баканов.

Існує інформації про те, що Денис Куликовський (“Палич”) нібито з 2019 року перебуває в Києві та уклав угоду про співпрацю з СБУ.

Як зазначив Баканов він не міг укладати жодних угод з СБУ.

“Особисто зі мною жодних угод не укладав. Якби угоду уклав, його б ніколи не затримали. Головне, що він затриманий і буде притягнутий до відповідальності. Але ми не можемо певні деталі розголошувати, щоб слідство ефективно завершилося”, – наголосив він.

Сьогодні стало відомо, що затриманого вчора коменданта в’язниці “Ізоляція” Дениса Куликовського відправили в СІЗО. Перебуватиме під вартою протягом двох місяців.

За словами спікера СБУ Артема Дехтяренка, згідно з рішенням Приморського районного суду Маріуполя, Куликовського відправили в СІЗО строком на два місяці.

“Приморський районний суд Маріуполя щойно обрав Куликовському Д.П. запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на два місяці, без права застави”, – заявив спікер СБУ.

Після затримання колишнього бойовика “ДНР”, який очолював в’язницю “Ізоляція”, чоловікові було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, відповідно до:

ст. 149 КК України (торгівля людьми);
ст. 258-3 КК України (створення терористичної групи чи терористичної організації);
ст. 260 КК України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань);
ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).
Інформоване джерело РБК-Україна уточнило, що Куликовського будуть утримувати в слідчому ізоляторі СБУ, що знаходиться у Києві.

Водночас згідно з даними медіапроєкту “Грати”, під час суду комендант “Ізоляції” визнавав провину й особисто просив, аби його помістили в ізолятор.