Прем'єр зателефонував Омеляну та запропонував «свою допомогу» Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман висловив готовність внести заставу за міністра інфраструктури Володимира Омеляна. 

Про це Омелян повідомив в ефірі популярного каналу.

«Він (прем’єр-міністр Володимир Гройсман, – ред.) зателефонував, він запропонував свою допомогу… Є позиція уряду, вона на мою підтримку спрямована. Володимир Борисович дійсно висловив свою готовність внести за мене заставу, якщо це буде потрібно», – розповів Омелян. Він додав, що таку ж готовність висловив і Арсеній Яценюк. «І таких бажаючих було декілька десятків», – зазначив міністр. 

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Раніше, говорячи про власне майбутнє, Омелян зізнався, що після міністерства йти в бізнес не збирається: «Я весь час був на державній службі, тож коли це все завершиться, то політика».

Така активність не могла залишитися непоміченою, вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов. «Треба дати зрозуміти (Омеляну — ред.), що неузгоджену з вищим керівництвом політичну активність треба припинити. За політику ніхто не буде вручати підозру і заставу оголошувати, знайшли привід, — цитує політолога gazeta.ua. — Мова йде про те, щоб збити на зльоті, позбавити майданчика для політичного старту». Зі свого боку політолог Олексій Якубін вважає, що Омелян може скористатися додатковою увагою і набрати політичної ваги: «Він заявить, що став жертвою режиму і на цій хвилі почне політичну кар'єру».

Раінше, 13 вересня НАБУ вручило міністру Омеляну підозру в незаконному збагаченні та недекларуванні. 14 вересня Солом'янський райсуд Києва відпустив міністра на поруки. У той же день стало відомо про аналогічні звинувачення на адресу ще двох представників «Народного фронту» — міністра юстиції Павла Петренка і нардепа Антона Геращенка.

19 вересня Солом'янський райсуд Києва ухвалив рішення про арешт майна міністра інфраструктури України Володимира Омеляна. 13 вересня Омеляну детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Антикорупційної прокуратури повідомили про підозру у незаконному збагаченні та недекларуванні (ч.3 ст.368-2 та ст.366-1 Кримінального кодексу України). 

Солом'янський районний суд міста Києва вирішив віддати Омеляна на поруки міністра з питань молоді та спорті Ігоря Жданова та народного депутата «Народного фронту» Федора Бендюженка. Міністра викликали на допит до Національного антикорупційного бюро України на 19 вересня.