Останнім часом в окупантів спостерігається справжній літакопад. 14 січня українським захисникам вдалося збити російський літак далекого радіолокаційного стеження А-50, що призвело до серйозних втрат для противника.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко та майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман поділились, чи може Україна збити ще один А-50.

Олександр Коваленко повідомив, що на даний момент у російських ВПС вже відсутні 7 літаків А-50. Один з них перебуває на модернізації вже тривалий час, а два інших потребують ремонту. Останні рази, коли відбувалися регулярні чергування в повітряному просторі, то фіксувалось саме чергування 5 літаків А-50. Фактично сьогодні у них лишилося 4 літаки й вони не зможуть чергувати у режимі, який був до того», — заявив він.

Зокрема, військово-політичний оглядач наголосив, що українські бійці зможуть повторити знищення ще одного А-50, бо росіяни все одно будуть змушені підіймати ці літаки для чергування.

«Без них вони не зможуть реалізовувати розвідувальну діяльність у нашому повітряному просторі. Вони залежні від цих літаків, як і від Іл-22, який є повітряним командним пунктом і відповідає за стабільний зв’язок підрозділів», — підсумував він.

Водночас Олексій Гетьман відзначив, що для підготовки масованого удару потрібно залучити різні підрозділи, виконати польотну підготовку літаків та виписати завдання для їх виконання. Така операція вимагає серйозної організації та координації.

«Звісно, без повітряної розвідки, без таких літаків – росіяни можуть це зробити, але це вкрай важко. Ми точно сплутали їм карти. Я впевнений, що буде певна затримка в наступному масованому обстрілі», — повідомляє він.

Крім того, Гетьман висловив думку, що з іншого боку, ця затримка призведе до того, що вони використають більше ракет, ніж під час попередніх атак. Росіяни виробляють ракети. За місяць можуть виготовити до сотні – близько 70 – 80 ракет. Але під час паузи між цими ударами вони накопичують ракети.