У разі провалу російських військ у війні проти України та внутрішньої дестабілізації у самій Росії може відбутися виведення військ з території нашої держави. Таку заяву зробив генерал армії України Микола Маломуж під час чату з одним українським виданням.

«Головним чинником, який призведе до дестабілізації у Росії, стануть реальні провали російських військ на фронті. Знаючи оточення Путіна, можу сказати, що в такому разі воно повстане проти нього, бо постане питання відповідальності», — зазначає генерал.

За висловлюванням Миколи Маломужа, у випадку стратегічної невдачі у війні проти України — в Росії будуть шукати винуватого. Таким чином, політики, високопосадовці у сфері бізнесу, а також військові та спецслужби планують домовлятися про те, як відсторонити Путіна від влади, представивши його винуватцем усіх подій, тоді як вони самі стануть загалом жертвами у цій ситуації.

«З іншого боку, стоятиме питання, що оточення Путіна може прийти до влади та створити перехідний уряд, який забезпечить контроль над ядерною зброєю, а також перехідний формат у всіх переговорних процесах: і щодо виведення російських військ з України, і щодо надання нам гарантій безпеки, і щодо сплати репарацій тощо», — зазначає генерал.

Проте він відзначив, що для досягнення цієї мети необхідні реальні перспективи сильного військового успіху на фронті та визволення окупованих територій.

«До того часу триватиме складний процес: буде і тиск з боку іноземців, будуть і фронтальні бої, буде і спроба затягнути процес, адже Путіна буде загнано в безвихідь. Він не хоче відповідати за все це, а тому будь-яким способом триматиметься за владу, нарощуватиме ресурси, намагатиметься дезорієнтувати своїх партнерів та союзників, переконуючи в тому, що він готовий до масштабних боїв, але фронт все викриє», — робить висновок Маломуж.

Він робить висновок, що громадянам України слід готуватися до стратегічних битв, які призведуть до визволення наших територій.

«Це стане кінцем для режиму Путіна. Якщо це вдасться, весь світ зможе відчути полегшення через відсутність агресора. Наші перемоги мають створити передумови для дестабілізації ситуації в Росії та усунення Путіна як з близького оточення, так і можливо шляхом масових протестів і повстань», — додав він.

Як повідомлялось раніше, протягом останньої доби в операційній зоні оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» ворожі сили влаштували 11 авіаційних ударів і відбулося 39 бойових зіткнень. Крім того, ворог випустив 836 артобстрілів.

«Наші захисники та захисниці стійко тримають оборону та роблять активні дії на певних напрямках», — повідомив у Telegram командувач ОСГВ бригадний генерал Олександр Тарнавський.

Збройні сили України були змушені залишити населений пункт Крохмальне Харківської області через неможливість ефективно вести оборонні операції. Про це повідомив військовий аналітик Олександр Коваленко.

За його словами, логістика у цій локації вже давно була перерізана. Сам населений пункт Крохмальне майже повністю зруйнований, тож тримати позиції було важко.

«Ефективно вести оборону, Сили оборони України просто вже не могли», — сказав Коваленко в ефірі телеканалу

На лівому березі Херсонщини Збройні сили України утримують свої позиції під тиском ворожих атак та в складних умовах розширять плацдарм. Про це заявила прес-секретар Збройних сил на півдні України Наталія Гуменюк.

«Вони намагаються компенсувати ті втрати часу, які були у них через погодні умови. Зараз використовуючи таке віконце погодних можливостей, ворог активізував використання безпілотників. Понад 30 зафіксовано, це FPV-дрони і дрони, які скидали осколкові боєприпаси», — cказала Гуменюк.