Схоже, кадирівці знову почали виконувати провідну роль у нагляді над іншими військами ЗС РФ в Україні, зокрема десантниками. Так командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ї окремої механізованої бригади Юрій Федоренко зазначив, що на Бахмутському напрямку противник залучає різного роду комбіновану живу силу.

«Бахмутський напрямок залишається пріоритетним для противника. Саме тому противник залучає різного роду комбіновану живу силу. Ворог стягує резерви, починаючи від мобілізованих, ПВК, «Шторм z» і багато інших силових формувань, які противник використовує, як видатковий матеріал. Вони не рахують своїх військових. Ці категорії солдатів перебувають на передній лінії, у передових траншеях, а позаду них стоять кадирівці, які виконують завдання загороджувальних загонів. У разі маневру старший групи або повна група показово ліквідується, щоб інші не думали про втечу», — підкреслив Федоренко. 

Командир також додав, що противник застосовує контрактні війська, десантників і інші формування.

«На цьому відтинку противник застосовує все, що в нього перебуває на озброєнні, за винятком ядерної зброї. Попри те, що ворог має чітке завдання зупинити дії Сил оборони й повернути втрачені позиції, ЗСУ тримають кожну позицію. На вузьких відтинках продовжуються наступальні дії з боку Сил оборони», — наголосив Федоренко.

Додамо, що наші військові продовжують робити все можливе для того, щоб вибивати ворога з рідної землі. У ЗСУ зазначають, що найбільша зона бойових дій зараз на залізниці у Бахмуті.

На цьому в ефірі телемарафону наголосив пресофіцер 26-тої артбригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича Олег Калашніков.

За його словами, ситуація непроста, адже тривають постійні бойові дії.

«Ситуація дуже непроста стає для нашого ворога. Це саме на південному фланзі», – наголосив він.

За словами речника, наразі мовиться про залізницю, яка проходить по Бахмуту. Вона зараз є найбільшою зоною бойових дій.

Калашніков зазначив, що окупанти перебувають на тому боці залізниці. Російські військові роблять все для того, щоб там утриматися. Власне, з залізниці загарбники намагаються йти в контратаки. Найбільше їх у районі Андріївки.

Але наші військові тиснуть на ворога. Особливо, якщо враховувати, що Андріївка та Кліщіївка на висоті, а сама залізниця – на низині. Це дозволяє бити по окупантах з артилерії. Відтак, російські військові у не дуже вигідному положенні. Водночас відійти до дороги вони не можуть.

Калашніков зауважив, що якщо ворог почне відступати, то наші військові просуватимуться. Тож, на окупантів очікує ще більша загроза в районі Бахмута.

За словами речника, залізниця, можна сказати, – сіра зона. Але там постійно тривають бої. Окупанти намагаються відновити деякі зі своїх позицій, але наші захисники цього ворогові не дають. Водночас з резервами у ворога стає все гірше.

Він звернув увагу, що позиція, яку зараз утримують вороги, не дуже вигідна для них. Водночас вони не можуть відступати. Бо коли ЗСУ дійдуть до траси Т0513, то вони зможуть просунутися й далі. А це означає, що південно-східний напрямок почне сипатися.

Крім того, Збройні Сили України не бачать ознак того, щоб росіяни збиралися йти з Бахмута. Їхній контингент у місті налічує понад 10 000 осіб, а на флангах російська армія атакує, сказав начальник пресслужби Східного угруповання військ Ілля Євлаш.

«Ворог тримає у Бахмуті достатньо потужні сили – понад 10 000 осіб залишаються в цьому населеному пункті. Тому про те, що він буде здавати його, перекидати на південний напрямок – я б так не сказав. Ворога не варто недооцінювати», – наголосив він.