Російські війська продовжують тиснути на українських захисників по всій лінії фронту – від Запоріжжя й до Куп’янського напрямку. Однак наші військові не лише стримують вороже угруповання, а й проводять успішні дії на деяких ділянках. З’явилися нові деталі з фронту.

Про це повідомляють аналітики DeepStateMAP.

В першу чергу варто підмітити успіхи ЗСУ на Херсонському напрямку. Там триває поступове розширення плацдарму для майбутньої деокупації. Найкраща ситуація у напрямку Кринок, а також починає розширюватися зона впливу в напрямку Олешок.

В той же час Авдіївка залишається ключовою ціллю для Кремля перед президентськими виборами в Росії, які відбудуться вже у 2024 році. Ворог продовжує кидати все нові сили на цей напрямок з надією оточити й захопити українське місто.

Як і в попередні тижні, найбільші успіхи ворог тут має на північному фасі наступу. Плацдарм російського наступу тут постійно розширюється, а в останній тиждень противник зміг зайти в Степове. Нині бойові дії тривають вже в самому селі.

Крім того, ворог намагався наступати й з Водяного в північному напрямку. Втім, тут росіяни отримали гідну відповідь від українських захисників і замість успіхів зазнали лише втрат.

Так само ворог продовжує свої наступальні зусилля й на південь і північ від Бахмута. Поки що ворог має найбільші успіхи на північному фланзі. Тут російські війська змогли зайти в Хромове. Російські воєнкори вже відзвітували про «асвабаждєніє» села, але такі заяви є надто передчасними.

Крім того, ворожі війська просуваються й у бік Богданівки. Не зупиняються росіяни й на південному фланзі від Бахмута. Тут ворог має намір знову захопити Кліщіївку та Андріївку, які Сили оборони України звільнили лише у вересні.

Очевидно, ворог прагне не лише нівелювати літні здобутки українських військ, а й убезпечити для себе Бахмут. Адже саме оточення міста з південного й північного флангів було одним з завдань українських військ під час наступальної кампанії.

Ще одним місцем ворожого удару став Лиманський напрямок. Скориставшись ротацією українських підрозділів, російські війська розпочали наступ на цьому напрямку.

Ворогу вдалося зайняти багато позицій у напрямку Тернів та Ямполівки. Ця ситуація дещо ускладнює оборону для українських військ, які тепер все більше притиснуті до річки Жеребець.

Варто додати, що російський контингент в Україні зріс удвічі порівняно з початком повномасштабного вторгнення. На втрати ворог не зважає на всіх напрямках, оскільки цілі, що стоять перед ним, — політичні.

Про це заявив речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

“Такі назви, як Куп’янськ, Вугледар, Бахмут, Авдіївка, Мар’їнка та Мелітополь, у тому числі Запоріжжя, Херсон, для ворога це все є політичною метою. Це те, що необхідно піднести під час так званої передвиборчої програми. Хоча б десь здобути перемогу, щоб потім її піарити аж до весни наступного року, коли, швидше за все, і будуть призначені так звані вибори без вибору”, — коментує Братчук.

За його словами, живої сили у РФ достатньо, і вона кидає в бій величезну кількість людей.

“Не зважає на втрати. Абсолютно не зважає. І це відбувається на всіх напрямках. Там, де є наш поступ тактичний, у будь-якому випадку ворог намагається теж рухатися тактично, намагається відбивати певні позиції. Це стосується й Запорізького напрямку. Якщо ми, скажімо, говоримо про Херсонський напрямок, то там не спостерігається сьогодні підготовки ворогом певних сил для того, щоб перейти в контрнаступ. Хоча, я думаю, що такі плани витають десь у надрах чи Міністерства оборони РФ, чи генерального штабу”, — припускає він.

Також, за його словами, російська армія навчається, намагається діяти малими групами, проте це не скасовує лобових атак “у стилі а-ля Жуков”. Погода внесла корективи у використання техніки, але не людей.