Російські окупанти намагаються почати новий наступ на Куп’янському напрямку в районі Синелівки. Важкі бої почались також у районі Лимана Першого в лісах.

Про це розповів співзасновник проєкту DeepState Роман Погорілий.

Він зазначив, що ворог продовжує концентрувати сили на даному напрямку.

«Якщо дивитися від лінії Масютівка — Ягідне, на ділянці Ягідне — Іванівське стабілізувалася ситуація. Бійці ЗСУ мали певні успіхи, бачимо зміни на мапі. У зоні населених пунктів Першотравневе, Масютівка, Лиман Перший ворог продовжує тиснути й намагається просунутись у район Синьківки», — пояснив Погорілий», — вказано у повідомленні.

Він додав, що важкі бої тривають також у районі Лимана Першого в лісах.

«Ворог постійно суне хвилями. Іноді штурмує колонами, іноді штурмовими групами, іноді технікою намагається тиснути. Але масштабних змін на лінії бойового зіткнення нема. Сили оборони тримають оборону, і є успішні стабілізаційні дії», — резюмував Погорілий.

Нагадаємо, що в районі сіл Золотарівка та Серебрянка окупанти зосередили усі свої дії для того, щоб рухатися в бік Лимана та створити загрозу для ЗСУ біля Сіверська.

Російські окупанти ведуть наземні атаки поблизу Серебрянського лісництва на Луганщині, пробуючи просунутися біля Сіверська. Про це розповів аналітик Defense Express Сергій Згурець.

«Зараз там відбуваються наземні контратаки. Якщо ми згадаємо про ландшафт, дуже схожий, як навколо Авдіївки та Бахмута, коли ворог посік артилерією саме там у лісництві багато дерев, де вже залишилися понівечені дерева та фактично — це вже не ліс, а відлуння страхітливого ландшафту», — пояснює Згурець.

Він зауважив, що в районі сіл Золотарівка та Серебрянка ЗС РФ зосередили свої дії, щоб рухатися в бік Лимана та створити нависання над ЗСУ біля Сіверська. Він зауважив, що бої вже йдуть досить тривалий час, а просування в окупантів мінімальне.

«Там потенціалу у ворога зараз протискати нашу оборону не так багато. Але більше загроза це якраз навколо Куп’янська, який для противника має більше значення на поточному етапі з огляду на легкість перекидання резервів», — підсумував він.