За словами Парубія, прийняте в Константинополі рішення перевершило його сподівання

Українська православна церква має отримати Томос про автокефалію до Нового року. Про це повідомив спікер Верховної ради Андрій Парубій під час інтерв’ю на телеканалі Рада.

За словами голови Ради, прийняте в Константинополі рішення перевершило його сподівання.

"Я можу говорити тільки про свої сподівання. Про те, що це відбудеться ще до Нового року. Кінцевий акт – Томос – українська церква отримає ще до Нового року. Я сподіваюсь на це, але ми просто молимось і чекаємо… Ми чекали і рішення про автокефалію. Рішення, прийняті в Константинополі, перевершили мої сподівання. Адже постало питання не тільки про автокефалію, а про скасування акту анексії української церкви. Бо насправді 300 років тому Москва намагалась анексувати не тільки нашу церкву, але й нашу історію", – зазначив голова парламенту.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Окрім того, Держсекретар США Майк Помпео висловився на підтримку України з приводу надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

"Сполучені Штати висловлюють свою підтримку свободи віросповідання і права членів всіх релігійних структур, включаючи православну громаду України, управляти їх релігійними справами, відповідно до принципів, які вони поділяють, вільно від зовнішнього втручання", – йдеться в заяві.

"Ми підтримуємо право українців молитися так, як вони вважають правильним, і сподіваємося, що це (право) буде поважатися усіма. Терпимість, стриманість і розуміння – ключ до того, щоб люди, які мають різні релігійні афіліації, могли спільно жити і процвітати в світі. Ми закликаємо церковних і урядових офіційних осіб активно просувати ці цінності в зв'язку з рухом у бік створення автокефальної Української православної церкви", – зазначив Помпео.

Нагадаємо, Синод Константинопольського патріархату 11 жовтня ухвалив рішення продовжити процедуру надання Українській православній церкві Томосу про автокефалію.

Як повідомлялось раніше на думку глави МЗС Павла Клімкіна, після отримання Україною Томосу про автокефалію Росія буде намагатися уникати теми звільнення українських політв'язнів.