Росія працює на те, щоб українці сварилися та нація була роз’єднана. Ключ до миру не в Кремлі і не на Банковій. Лише єдність дасть можливість Україні повернути окуповані території.

Про це в ефірі програми «Народ проти» на телеканалі ZIK заявив головний воєнний прокурор України Анатолій Матіос.

«Ми можемо все, і основний ключ до цього не в Кремлі, не на Банковій, а в єдності української нації, яка об’єднається навколо національної, мовної, релігійної та іншої ідеології і ідей», – зазначив пан Матіос.

За його словами, суспільство і військові дуже по різному бачать світ навколо, зокрема у військових дуже загострене сприйняття справедливості.

«300 тисячна армія без підтримки народу є ніщо. Армія, яка воює і живе на Сході, живе в призмі чорно-білої загостреної соціальної та військової справедливості. Суспільство живе в кольоровому світ», – коментує головний воєнний прокурор України.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Він вважає, що єдність нації дасть можливість Україні перемогти та повернути окуповані території.

«Єдність нації дасть можливість нам перемогти і отримати назад свої території. Росія працює на те, щоб ми сварилися. Роз’єднання нації – це основна проблема українського народу, коли брат проти брата, сусід проти сусіда», – переконаний гість програми.

Як повідомлялося, 4 жовтня Верховна Рада пролонгувала дію закону про «особливий статус» Донбасу до 31 грудня 2019 року. 

Окрім того, Матіос зазначив, що на виборах, особливо парламентських, усі будуть розігрувати «карту» тих, хто воював за Україну. Тому завдання держави, завдання військової прокуратури і уряду – соціалізувати, адаптувати і не допустити насильства тих, хто прийшов з війни. 

Нагадаємо, 14 жовтня, під час промови у ДніпроОДА командир Української Добровольчої Армії Дмитро Ярош заявив про те, що 5 та 8 окремі батальйони УДА відходять з передової аби розпочати підготовку загонів територіальної оборони в усіх областях України.

Відповідаючи на питання ведучої, кому саме підпорядковується Ярош і хто його буде фінансувати, Анатолій Матіос зазначив, що усіх воїнів України фінансує український народ.

Водночас головний військовий прокурор повідомив, що усі загонів територіальної оборони будуть інтегровані як резервні підрозділи ЗСУ.

«Вони будуть резервними військами ЗСУ. Це не означає, що Ярош іде на державну службу. Але зрештою, будь-який українець сьогодні може пройти вишкіл і піти у резерв армії»,– підкреслив Матіос.

\