Росія не упускає жодного шансу для дестабілізації ситуації в Україні. Вже більше чотирьох років для цього завдання використовуються військові дії на Донбасі, але останнім часом Москва знайшла для себе новий фронт – релігійний. Зі створенням Православної церкви в Україні російські ЗМІ вибухнули черговим потоком антиукраїнської пропаганди.

Які нові провокації підготував для України Кремль, журналісти дізналися у керівника групи «Інформаційний опір», народного депутата від фракції «Народний фронт» Дмитра Тимчука.

Журналісти поставили Тимчуку запитання: Чи буде РФ і далі використовувати питання надання Томосу Україні, щоб дестабілізувати ситуацію в нашій країні?

– Це один із напрямів тієї діяльності, якою займається Росія в контексті спроб впливу на внутрішню ситуацію в Україні. Для Кремля релігійна тема дуже благодатна, оскільки серед прихожан УПЦ МП в Україні досить багато людей, які не є затятими поборниками «русского мира», вони можуть бути цілком проукраїнськи налаштованими, але питання релігії – це вже зовсім інша парафія.

Тобто тут не йдеться про ідентифікацію за принципом – за Путіна або за Україну, людина може бути повністю проукраїнським, вважати себе патріотом, але ходити до церкви МП, і у нього це в голові цілком вкладається. З одного боку, це дивно, з іншого боку – це факт.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Таким чином, розуміючи, що у нас на сьогодні залишається близько 12 тис. Парафій УПЦ МП, а у Православної церкви України – близько 7 тис., То ми розуміємо, що навіть враховуючи перехід окремих громад з храмами УПЦ МП в Єдину помісну церкву, вони всеодно залишаються величезним ресурсом для використання Росією в своїх цілях.

Для Москви зараз дуже благодатним грунтом є саме питання про автокефалію. Розраховувати на те, що після Об'єднавчого Собору і заяви про створення помісної церкви Москва визнає себе програвшою і перестане розгойдувати релігійну війну, не варто. Так само цього не варто очікувати і після вручення Томосу.

Політологи зазначають, що тепер питання церкви, буде приорітетним для Кремля, і основні удари, які будуть на разі завдаватись, будуть саме в релігійному контексті. Такий план Кремля – дестабілізувати та розгойдати ситуацію в Україні.