Після 26 років президентства Олександра Лукашенка “змістити диктатора” в Білорусі мирним шляхом буде дуже складно.

Таку заяву на політичному ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера” 4 вересня зробив перший президент України, глава української делегації в ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук.

Кравчук зазначив, що весь світ стежить за ситуацією в Білорусі. “Я з досвіду скажу так: 26 років влади Лукашенка зробили його таким, що у нього кожна пора тіла і мізків – це влада. Він поза владою себе не бачить”, – сказав політик.

Він також розповів про “дуже цікаву деталь” у протестах. “Ті люди, які вийшли на протести – вони виховані Лукашенком”, – зазначив Кравчук.

“Я скажу вам відверто, місяць-два тому я не думав, що може вийти молодь Білорусі (передусім молодь, кажуть, не тільки молодь вийшла, але і люди старшого віку), що вони вийдуть і скажуть “ні диктатурі, ні антидемократії” , – продовжив перший президент.

Він наголосив, що це свідчить про те, що кожна сучасна держава не може жити поза демократичним процесом.

На думку політика, мирні протести в Білорусі можуть прийняти й інші форми.

“Лукашенко так просто владу не віддасть. Тому я не думаю, що мирний процес, який почався, він завершиться мирно. Я не знаю, які форми він прийме, не хотілося б крові, “майданів”… Але, на жаль, революції проходять мирно дуже рідко”, – додав Кравчук.

“Після 26-річної диктатури змістити диктатора буде дуже і дуже складно”, – наголосив він.

Крім цього, він вважає, що реакція української влади на події у Білорусі є адекватною, проте у разі втручання у ситуації Росії, Київ повинен буде зайняти суворішу позицію.

“На сьогодні діяльність української влади треба оцінювати як адекватну сьогоднішній ситуації. Це зовсім не означає, що вона не може змінитись під впливом інших факторів, скажімо, більш активної участі в ситуації в Білорусі Росії – введення сил спеціального призначення або якоїсь іншої допомоги. Звичайно, тоді українська влада повинна зайняти більш жорстку позицію. Сьогодні наша позиція є демократичною”, – зазначив Кравчук.

Він підкреслив, що сьогодні жодна держава світу не може жити поза демократичним процесом.

Також відзначимо, що Українська делегація у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі не піде на поступки в питаннях незалежності, територіальної цілісності та суверенітету України.

“Не треба протестувати, коли це дрібниця. От коли це стосується незалежності, суверенітету, територіальної цілісності, втрати людей або інших якихось речей, тоді ми непохитні, і ніхто не буде підписувати жодного документа, який загрожуватиме цим головним речам. А дрібниці – не треба за них триматися”, – сказав він.