Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай розповів, що погодні умови на Луганщині не дозволяють росіянам активно використовувати важку бронетехніку

Про це він повідомив в етері телеканалу “Еспресо”

“Луганська область, в розумінні росіян, є найлегшою метою. Оскільки Україна змогла деокупувати невелику територію Луганщини. Тому вони вважають, що вийти на адміністративні кордони Луганської області їм буде легше, ніж на Донеччині. Проте ЗСУ показують росіянам і всьому світу, що легкої прогулянки будь-де на території України не буде”, – розповів Гайдай.

Голова Луганської ОВА наголосив, що погодні умови не дозволяють окупантам активно використовувати важку техніку

“Нам дуже допомагають погодні умови. Росіяни планують наступ на території Луганської області. Однак вся техніка, яку росіяни накопичили на цьому напрямку, не зможе рухатись по нашій землі за сьогоднішніх погодних умов. Після перших 10-20 танків, вони просто розвезуть багнюку, по якій не зможуть рухатись. Тому величезна кількість техніки росіян зараз ніяк не допоможе їм наступати”, – додав він.

За твердженням вйськового експерта  Олександра Коваленка, на Луганському плацдармі у російських окупантів відзначається ряд проблем.

Основні ознаки провалу наступ російських окупантів з Луганського плацдарму набувають цілком осяжні контури.

“Ще місяць тому я говорив, що при наявності серйозного ресурсу для наступу, повноцінно наступати РОВ не зможуть і будуть лише імітувати цей процес. Наприклад, в районі Кремінної сконцентрований ресурс підрозділів 331-го і 217-го ПДП 98-ї ВДД, 104, 234 і 237 ДШП, 217 і 331 ПДП і резервної 31-ї ОДШБр”, – написав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його твердженням, на Луганському плацдармі у російських окупантів відзначається ряд проблем.

“Критичний некомплект по техніці, особливо найгостріший дефіцит по танках, що перевищує 50-60%, нестача ББМ, в середньому 40% некомплект, відсутність пропорційного розподілу БК для артилерії. Повноцінно сформувалася ця ударна група до початку лютого і, власне, ось уже як місяць, а рішучого і напористого наступу в напрямку Лиману так і не відбулося. У той же самий час окупанти, після низки провальних спроб висуватися до Лиману, вирішили перейти в оборону”, – написав експерт.

Коваленко заявив, що “здувається напруженість і в локації Сватового”.

“Похід на Куп’янськ скасовується? Лівий берег Оскола залишається недосяжним для РОВ? Саме так і це було очевидно. Російські війська, в даний час, навіть маючи якийсь доступний для огляду ресурс, не здатні на більше ніж локального рівня штурмові дії. На сьогоднішній день для РОВ тільки залишається єдиним місцем, де вони можуть дуже повільно, з паузами, але просуватися. Але навіть це просування, станом на сьогодні, обмежується вузьким напрямком на північній локації. А що з рештою фронту?” – додав він. 

Експерт заявив, що по суті, наступ на Луганшині у окупантів захлинувся, навіть не розпочавшись.

“Але насторожує те, що ресурс, зібраний по лінії Сватове-Кремінна, не вичерпав себе і до кінця не знекровлений. Тому й парадокс ситуації, адже в наступі ресурс нівелювати простіше”, – вважає Коваленко. 

А тим часом ще 200 строковиків рф прибули в Луганську область, попереджає  Луганська обласна військова адміністрація.

«На Луганщину доправлять нових строковиків. Так, днями на окуповану територію перекинуто ще 200 військовослужбовців рф з ростовської області. 27 лютого на Куп’янському та Лиманському напрямках противник провів безуспішні наступальні дії в районах Стельмахівки, Невського, Макіївки, Площанки, Кремінної, Діброви та Білогорівки», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ворог здійснив артилерійські обстріли по районах Новоселівського, Невського, Червонопопівки і Діброви.