Владіміру Путіну вкрай необхідні хоч якісь перемоги.

 

 

Він поставив дедлайн захоплення Донецької та Луганської областей, який видається вкрай нереалістичним.

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Владислав Селезньов. За умови отримання Україною необхідної техніки, плани ворога залишаться нездійсненними, переконаний він.

Українська розвідка повідомила, що Владімір Путін дав наказ захопити Донбас до березня Валєрію Герасимову, якого повторно призначили керувати війною в Україні.

За словами Селезньова, російська окупаційна армія діє лінійно. Наказав Путін атакувати східний фланг російсько-українського фронту з метою виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей – саме так вони й будуть вперто діяти.

Однак, зауважив експерт, виникає питання: “Якщо вони 4 місяці поспіль штурмували Бахмут без значних територіальних здобутків, якщо вони понад 10 місяців штурмували наші добре укріплені позиції в районі Авдіївки, в який спосіб зможуть за 1,5 – 2 місяці здолати український спротив на території Донецької та Луганської областей?”.

Можливо, ті самі чмобіки, які зараз у росіян перебувають у резерві, знову підуть під наші кулі та снаряди. А потім Герасимов розведе руками: “У мене солдати закінчились – воювати нема ким”,
– додав мовець.

Селезньов припускає, що ситуація може погіршитися з огляду на погані погодні умови – росіяни отримають змогу більш активно використовувати бронетехніку. Але як тільки вони це починають робити, то кількість їхніх втрат зростає кратно, зауважив експерт.

Україні вистачить мужності та звитяги здійснювати оборону і проводити контрнаступ, питання стоїть лише за зброєю, наголосив Селезньов.

Будемо ми мати достатню кількість артилерійських стволів та відповідних боєприпасів до них, то будь-які намагання російської армії до березня виконати завдання Путіна, перетворяться на такий самий пшик, як і план захопити Київ за 3 доби,
— резюмував Селезньов.

За словами експерта, ворог попри все намагатиметься вийти на адмінкордон Донецької та Луганської областей, а також захопити Запоріжжя.

Кадрові перестановки в російській армії можуть свідчити про те, що Кремль задумав якісь нові масштабні дії на фронті, – сказав Владислав Селезньов в інтерв’ю Оbozrevatel.

Експерт певен, що 150 тис. “мобіків”, які вже закінчують підготовку на різних полігонах та в навчальних центрах, обов’язково залучать до бойових дій в Україні. Питання в тому, де саме РФ зосередить свої сили.

За словами Селезньова, окупанти, найімовірніше, намагатимуться вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

Якщо теоретично припустити, що РФ все ж вдасться захопити всю територію Донеччини і Луганщини, після цього окупанти можуть спрямувати свої сили на повне захоплення Запорізької області, припускає експерт.

“Другий напрямок повідомив (заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ. – Ред.) генерал Громов – про те, що якщо армія РФ вийде на адмінкордони цих областей, то, ймовірно, далі вона може рушити на територію Запорізької області і вийти на її адміністративні кордони, реалізуючи цей план Путіна щодо створення квазідержавного утворення “Новоросія”. Це важливо для нього, щоб забезпечити “новопридбані” території в межах цих областей України”, – зазначив Селезньов.

Третій напрямок – це спроба знову штурмувати Київ. Але якими ресурсами та силами РФ зможе організувати новий напад на українську столицю, щоб мати хоч якийсь результат для себе, Селезньов не береться казати.

“Бо той самий Суровікін одного разу вже намагався реалізувати цю історію, але чим це закінчилося, ми бачили в березні минулого року, коли російська армія була змушена тікати з-під Києва, не досягнувши жодних результатів, – підсумував експерт.