Цього року настав час для початку переговорів про вступ України до Європейського Союзу.

Про це написав у Twitter у вівторок президент України Володимир Зеленський.

Зеленський нагадав, що рік тому, на п’ятий день повномасштабної війни, Україна подала заявку на вступ до Європейського Союзу і згодом отримала статус кандидата. 

“Цього року настав час ухвалити рішення про початок переговорів про членство”, – заявив президент.

Глава держави підкреслив, що саме Україна об’єднала ЄС, як ніколи раніше. 

“Саме Україна захищає європейські цінності для наступних поколінь. Саме в Україні Європа стає цілісною, вільною та мирною. Разом у боротьбі, разом у перемозі. Хай живе Європа! Хай живе свобода!” – написав Зеленський.

Як відомо, 3 лютого у Києві відбувся саміт Україна-ЄС – головна двостороння подія, що збирає разом президентів України, Єврокомісії та Європейської ради.

Результатом саміту є спільний документ, що відбиває позиції та вимоги обох сторін. Утім, це документ, написаний дипломатичною мовою. Щоби пояснити його суть, ми публікуємо коментований переклад цього документа. Темно-зеленим кольором у ньому позначені коментарі та пояснення значень окремих деталей спільного документа.

Паралельно із зусиллями України щодо європейської інтеграції, Україна та ЄС визнали важливість подальшого зміцнення персоналізованої регіональної співпраці, включаючи Східне партнерство, яке завдяки своєму диференційованому підходу сприяє підвищенню стійкості нашого Східного сусідства, сприяючи також співпраці у сфері безпеки, включаючи енергетичну безпеку та гібридні загрози.