Війська НАТО можуть зайти до України найближчим часом. На це натякають багато лідерів Альянсу, публічно підтримуючи ідею президента Макрона. Раніше повідомлялось, що війська НАТО можуть стати прикриттям України від атаки з Білорусі та Придністров’я.

Естонія та Литва розглядають можливість відправки західних військ в Україну. Президент Литви Гітанас Науседа навіть закликав припинити встановлення «червоних ліній» у питанні надання допомоги.

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас у подкасті Politico висловила думку, що Росії було надіслано чіткий «сигнал», що «ми (з урахуванням союзників Естонії у НАТО) не виключаємо різних можливостей».

«Усі країни повинні зрозуміти, що ми повинні зробити все, щоб Україна виграла, а Росія програла цю війну», підкреслила Каллас.

Тим часом Гітанас Науседа знову підкреслив, що вітає надсилання наземних військ НАТО на територію України.

«Я привітав ідею направлення місій на територію України і досі вважаю, що нам слід обговорити цю ідею. Звичайно, найкраще було б, якби ми всі одноголосно погодилися з необхідністю цього і дуже добре оцінили ту розвідувальну та іншу інформацію, яку ми маємо в своєму розпорядженні», — цитує Науседу LRT.

Він додав, що під час зустрічі з французьким колегою Еммануелем Макроном закликав «перестати проводити для себе червоні лінії».

Звернемо увагу, що ідею Макрона вже підтримала Польща . Зокрема, глава МЗС країни Радослав Сікорський зазначив, що подібний випадок в історії вже мав місце під час Корейської війни в 1950-1953 роках. Тоді коаліція держав вирушила на допомогу країні за рішенням Ради безпеки ООН.

«Пам’ятаєте, на Генеральній асамблеї Організації Об’єднаних Націй одразу після вторгнення понад 140 країн зі 190 проголосували за те, щоб засудити агресію як неприйнятну. Це не просто заява для преси, це створення правової бази», — зазначив глава МЗС.

Сікорський наголосив, що «коаліція держав-членів ООН тут для припинення агресії не є чимось немислимим». Політик переконаний, що французька ідея є корисною, оскільки може дати можливість російському президентові ретельно обміркувати свої дії, а не припускати, що Захід не вживатиме жодних заходів.