Збройним Силам України “як і раніше, катастрофічно не вистачає” важкого озброєння Заходу, щоб стримати російську окупаційну армію і вигнати загарбників з української території. Про це заявив Rzeczpospolita позаштатний радник глави Офісу президента Олексій Арестович.

Він нагадав, що це не локальний збройний конфлікт: силам оборони доводиться вести велику континентальну війну з лінією фронту близько 1300 км, і є в цілому понад 2600 км кордону, який потрібно убезпечити.

“Це дуже складно. У нас є західна зброя, але нам потрібно більше. І в цьому проблема. <…> Для повноцінного й ефективного наступу нам не вистачає важкої техніки. Потрібно розуміти, що це не локальна війна – це найбільша континентальна війна з 1945 року. А з такою кількістю зброї ми не впораємося”, – пояснив Арестович.

На запитання польського інтерв’юера, що було б, якби кожна країна західної Європи підтримувала Україну “з такою рішучістю, як Польща”, він відповів: “Ми вже були б у Владивостоці”.

Однак, додав позаштатний радник голови ОП, не кожна країна має можливості, і не кожна готова допомогти Україні. Щобільше, Європа “роззброїлася з 1991 року – і багатьом країнам просто не вистачає зброї, вони мають її виробляти”.

Також учора генсек НАТО Столтенберг поговорив із Зеленським і заявив, що “вкрай важливо, щоб Альянс і союзники надавали ще більше допомоги Україні та ще швидше”.

За його словами, він провів “хорошу” телефонну розмову із Зеленським. Столтенберг зазначив, що “вкрай важливо, щоб НАТО та союзники надавали ще більше допомоги Україні та ще швидше”.

Генсек НАТО сказав, що обговорювалася перша партія зерна, яке експортують з України після повномасштабного вторгнення Росії та необхідність повної реалізації “зернової угоди”.