В суботу, 3 лютого, розвідувальна група російських диверсантів здійснила новий спробу прорвати кордон на території Сумщини, повідомив командир Об’єднаних сил ЗСУ, генерал-лейтенант Сергій Наєв у своєму телеграм-каналі.

За його словами, сили РФ кілька разів змінювали тактику, і після півторагодинного бою вдалося відкинути окупантів далеко від кордону.

Наєв повідомив, що 3 лютого о 18:20 біля Глуховської громади бійці одного з опорних пунктів помітили рух озброєної групи, яка складалася з десяти осіб. Українські військові негайно розпочали стрілецький бій та викликали протидиверсійні резерви зі складу свого батальйону.

Зазнавши втрат, за даними генерала, «ворог змінив тактику, розділившись на дві групи».

«Одна з яких під прикриттям своєї артилерії здійснювала евакуацію тіл вбитих та поранених. Друга група здійснила спробу обійти опорний пункт з бокового флангу. Але на цей час до місця бою прибула контрдиверсійна група. Звитяжний бій тривав протягом півтори години», – констатував він, додавши, що «ворога вдалось відкинути далеко за межі кордону».

Зазначимо, українські військові у Північній операційній зоні пройшли навчання з протидії ворожим диверсійно-розвідувальним групам: тренувались захоплювати позиції та відновлювати втрачені.

Про це інформує Командування Об’єднаних Сил ЗСУ.

Вказано, що у навчаннях брали участь підрозділи Служби безпеки та Національної гвардії України, які раніше здійснювали контрдиверсійні заходи у населених пунктах, підрозділи Держприкордонслужби та Сил тероборони.

У навчаннях з протидії диверсійно-розвідувальним групам, як розповів командувач Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв, основною метою було вивчення та вдосконалення методів протистояння таким групам. В ході тренувань використовувалися ударні та розвідувальні безпілотники, а також FPV-дрони. Керівники бригад та батальйонів координували маневри з єдиного пункту управління.

«Зокрема відбувалося захоплення позицій, відновлення втраченого положення та зачистка тих окопів, які були зайняті противником. Зауважу, що всі дії військовослужбовців виявились дуже професійними, адже захисники вже пройшли горнила війни на Східному та Південному напрямках, отримавши чималий бойовий досвід. Тож вони його повністю продемонстрували під час цих навчань», — розповів Наєв.

Він додав, що такі навчання у Північній операційній зоні проходять регулярно, а процесом керують досвідчені генерали, командири бригад, батальйонів, рот та взводів.

Нагадаємо, раніше Сергій Наєв розповідав, що біля прикордонних районів Сумської області тривають бойові дії. Водночас великою загрозою для українців та військових залишаються диверсійні групи РФ.

«У прикордонних районах Сумської області тривають бойові дії, які становлять серйозну загрозу як для військових, так і для цивільних мешканців. Ворожа армія використовує різні види зброї, включаючи артилерію та авіацію. Великою загрозою є активність диверсійних груп противника», — йдеться у повідомленні.

За словами Наєва, українські військові активно протидіють спробам ворожих диверсантів. Командування Північної операційної зони проводить постійні тренування контрдиверсійних груп, щоб підготувати військових до виявлення та нейтралізації ворога.

Він також показав тренування підрозділів протидиверсійних резервів із максимально змодельованою ситуацією.

За його словами, постійне підвищення рівня вмінь та навичок військовослужбовців є одним з головних елементів бойової підготовки.

Військовослужбовці відпрацьовують низку бойових завдань, серед яких — стрільба зі стрілецької зброї, штурм позицій, а також надання медичної допомоги. Бійці вдосконалюють свою вправність і витривалість на спеціалізованій психологічній смузі перешкод.