Заблоковані телеканали “112 Україна”, NewsOne та ZIK, які приписують у власність нардепу від ОПЗЖ Віктору Медведчуку, не зможуть “воскреснути”, але можуть відновити роботу під новим брендом.

Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповіла заступниця голови фракції “Слуга народу” у Верховній Раді України Євгенія Кравчук. Вона припускає, що це може бути спричинено проблемами з фінансуванням.

“Я не думаю, що може бути якесь воскресіння саме цих каналів під цими брендами, але, звичайно, залишаються легальні шляхи отримати нову ліцензію на якусь іншу особу, яка юридично не пов’язана з Козаком чи з Медведчуком”, – зауважила нардепка.

Разом з тим вона додає, що утримання таких масштабних телеканалів потребує чималих фінансових ресурсів.

“Якщо є ідея зробити співвласниками чи акціонерами каналу журналістів цих каналів, то, вибачте, а звідки будуть йти гроші на фінансування? Наскільки я пам’ятаю, на цих юридичних особах офіційно було зареєстровано не більше ніж 100 осіб із середньою заробітною платою 5 тисяч гривень”, – сказала Кравчук.

“Відповідно, звідки гроші на фінансування? Національна рада може звернутися до мовника, щоб зрозуміти, звідки фінансування, чи не йде воно з Російської Федерації”, – зауважила вона.

Нардепка припускає, що першим питанням, яке повстане при створенні нової структури, буде повна перевірка джерел фінансування.

“А щодо того, який там буде контент, чи не будуть там лунати російські наративи, то це вже питання законодавства загалом. Мені здається, тут вже немає різниці, на якому каналі лунать якісь російські меседжі. Тут кожен має відповідати згідно з чинним законодавством”, – підсумувала Кравчук.

Нагадаємо, 2 лютого президент України Володимир Зеленський своїм указом запровадив персональні санкції РНБО проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та телеканалів “112 Україна”, NewsOne, ZIK, які належать йому за документами.