Очільник Міненергетики Юрій Вітренко направив у Кабмін лист з проханням звільнити Андрія Коболєва з займаної ним посади очільника “Нафтогазу”. Однак, такий крок може мати нищівні наслідки для впровадження реформи корпоративного управління, яку, до слова, не схвалює франція Юлії Тимошенко.

Таку заяву в ефірі одного з українських телеканалів зробив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Він твердить, що в основі такого кроку лежить особиста образа на Коболєва та прагнення йому “відімстити”.

Банкір пояснив, що багатьом нардепам із фракції “Батьківщина” не подобається реформа корпоративного управління. Він вважає, що прохання звільнити Вітренка Коболєва – це спосіб сподобатись групам, а-ля фракції Юлії Тимошенко.

“Мовляв, дивіться, я теж проти реформи. Я (Юрій Вітренко – ред.) отримаю посаду, а ви (нардепи від “Батьківщини – ред.) все інше”, – сказав Фурса.

Водночас, заради призначення в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко пускає під укіс реформу корпоративного управління “Нафтогазу”.

“Вітренко хоче знищити реформу корпоративного управління Нафтогазу… Дуже хоче бути обраним міністром… І готовий під ніж навіть реформу корпоративного управління пустити заради помсти”, – написав Фурса.

Він підкреслив: знищення реформи корпоративного управління негативно позначиться на співпраці України із західними партнерами.

“Реформа Нафтогазу, яка в тому числі включала в себе реформу корпоративного управління, була важливою частиною реформ в останні роки. І наші західні партнери не раз ставили в приклад цю реформу по інших напрямках. А тепер прийшов Вітренко і вирішив на все плюнути”, – додав Фурса.

Крім того, він звернув увагу, що звіт Держаудитслужби, на результати якого посилається Вітренко, виправдовуючи необхідність звільнення керівництва “Нафтогазу” не має нічого спільного з фінансовим аналізом.

“Новий Вітренко хоче звільнити старого Коболєва і стару Наглядову раду, спираючись на звіт державної служби аудиту, який всі розумні люди викинули в топку і який не має нічого спільного з фінансовим аналізом. І Вітренко прекрасно це знає. Ніхто в світі фінансів не сприймає цей папірець серйозно. Ніхто з інвесторів не відреагував на її публікацію. Тому що для всіх фінансистів є аудійована звітність Нафтогазу за міжнародними стандартами”, – підкреслив Фурса.