Володимир Путін у середу, 9 червня, заявив, що йому є про що говорити з Володимиром Зеленським. За словами очільника Кремля, у Росії та України є багато проблем у двосторонніх відносинах.

В інтерв’ю російським пропагандистам Путін зауважив, що українська сторона начебто запропонувала йому обговорити питання міжнародної безпеки. Тим часом президент країни-агресора Росії нібито хоче говорити про відносини двох країн.

“У Росії та України у двосторонніх відносинах стільки проблем, що потрібно говорити про це і розв’язувати їх”, – наголосив Путін.

Крім того, Путін заявив, що в України нібито немає “бажання виконувати мінські угоди”. Він також вважає, що питання про взаємини Києва і Донбасу “не є примхою” Росії.

“Це не наша, не моя примха, щоб київська влада розмовляли з людьми Донбасу. Так прописано в мінських угодах, і під ними стоять підписи невизнаних республік – ЛНР і ДНР. Більш того, тодішній президент України Петро Порошенко наполягав, щоб були поставлені підписи керівників цих двох невизнаних республік. А тепер київська влада не хоче з ними розмовляти”, – вважає російський президент.

Нагадаємо, раніше прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що конкретних пропозицій від української сторони про порядок потенційної зустрічі президентів України Володимира Зеленського та РФ Володимира Путіна немає.

Під час пресконференції Володимир Зеленський заявив, що розмова між офісами президентів України і Росії про зустріч президентів обох країн розпочата.

У той же день у Кремлі підтвердили контакти з підготовки гіпотетичної зустрічі президента Росії Володимира Путіна і Президента України Володимира Зеленського.