Колишній голова Держекоінспекції Єгор Фірсов, якого звільнили навіть не пояснивши причину, хоче виступити у Верховній Раді з гучною заявою.

Якщо пригадуєте, це саме той член команди Уряду Шмигаля, якого поперли з посади без жодних розмов з цього приводу з прем’єром.

“Ніхто не обіцяв, що буде легко, тому я не здивований, не розчарований і не планую опускати руки”, – заяивив тоді він.

Крім цього він заявив, що Ще три тижні тому прем’єр-міністр Денис Шмигаль його роботою був задоволений.

«Я звернувся до Дмитра Разумкова офіційним листом із проханням надати мені таку можливість. Більше 40 депутатів є авторами та ініціаторами постанови про мій звіт у Парламенті. Гадаю, це було б правильно. Мені є що сказати, я не боюся виступити та відповісти на всі питання щодо моєї роботи», – написав він.

За словами Фірсова, він хотів би окреслити рамки реформи екоконтролю – цей законопроект зараз готують до першого читання.

«Закладений фундамент змін і навіть поточні результати – це те, чим ми пишаємось. Вкрай важливо зафіксувати досягнення на цьому етапі, щоб з новим керівництвом не відбувся відкат назад», – написав він.

Фірсов додав, що всі його спроби отримати пояснення від керівника уряду про звільнення «так ні до чого і не привели».

При цьому колишній керівник Держекоінспекції назвав одну з можливих, на його думку, причин. “19 травня 2020 року має бути введена в дію методика розрахунку збитків з забруднення повітря. Можливо, промислове лобі пролобіювало “відповідь”, розуміючи, що за забруднення ми будемо штрафувати підприємства ще жорсткіше”, – припустив він.

Фірсов обіцяє надати «детальний підсумковий звіт того, що було зроблено моєю командою за недовгий час перебування на чолі ДЕІ».

«Забігаючи вперед, скажу, що мені не соромно за нашу роботу, і ми встигли зробити більше, ніж будь-хто інший на цій посаді», – додав Єгор Фірсов.

“Коли прийшов новий прем’єр-міністр, мені важливо було прийти до нього і заручитися підтримкою, що так, справді, ми будемо заходити в першу чергу на топпідприємства. У нас уже був досвід роботи з минулим урядом, були певні штрафи. Наприклад, ми оштрафували “Метінвест” більш ніж на 10 млн, ДТЕК”, – повідомив він.

Варто було Єгору Фірсову почати виписувати багатомільйонні штрафи заводам Ахметова, як спочатку йому спалили авто, а сьогодні уряд звільнив з посади голови Держекоінспекції. Схоже, прилетіла відповідь за рекордні 10 млн грн збитків, які сплатив меткомбінат Ахметова за забруднення екології.

Про це пише Центр протидії корупції.

“Знайшлась людина, яка не побоялась штрафувати за катастрофічне забруднення довкілля. Недовго музика грала, – коментують активісти.