Військовий експерт та полковник запасу ЗСУ Роман Світан прокоментував ситуацію на Запорізькому напрямку.

“Вже почалася операція по звільненню Мелітополя, у тому числі. Ми прекрасно бачимо роботу наших Сил спецоперації по підриву мосту біля Мелітополя по дорозі на Бердянськ, тобто це був основний міст, що з’єднував Росію з Мелітополем. Зараз залишилася південніше одна об’їзна дорога. Підрив цього мосту добре демонструє напрям нашого основного удару, тобто вже почалося знищення логістичних ланцюжків ворога за допомогою Сил спецоперацій”, – сказав фахівець для Еспресо.

Він додав, що українська артилерія дострілює аж до Азовського моря.

“Напрямок на Мелітополь є найпріоритетнішим, і, з військової точки зору, більш виконуваний, ніж інші напрямки. Там відстань близько 70 км, з-під Оріхового на Мелітополь через Токмак, як тільки буде погода, наші війська почнуть рух. Це також прекрасно розуміють і росіяни, намагаються будувати лінії оборони, але не встигають вирішити це питання. Тому, найближчим часом, десь 2-3 тижні з виходом арктичного антициклону, який може утримати морозну погоду, тоді можна буде вирушати на Мелітополь”, – зазначив Світан.

Атака на Запоріжжі може бути неминучою, навіть незважаючи на зиму. Можлива мета операції – звільнення більшої частини захопленого півдня і відтіснення окупаційних військ РФ до вузької ділянки суші, яка з’єднує материк з Кримом. У виданні Forbes вийшов матеріал, в якому йдеться про те, що ЗСУ здатні перейти в четвертий етап наступу. Саме на Запоріжжі. Агресор Росія вже могла почати маневри, щоб спробувати зупинити контрнаступ українських військ.

Вони також наводять слова терориста Гіркіна, який раніше написав, що “російською розвідкою було виявлено пересування великих механізованих сил Збройних сил України поблизу фронту”. У публікації зазначено, що якщо слова Гіркіна відповідають дійсності, наступ української армії може бути неминучим, і зима цьому не завадить. Ймовірно, ЗСУ поставлять перед собою за мету звільнення більшої частини окупованого півдня і відтіснення російських окупантів до вузької ділянки суші, яка з’єднує материкову Україну з Кримом.

“Якщо це правда, то це може бути ознакою того, що четвертий контрнаступ української армії може бути неминучим, незважаючи на настання зими. Це широко очікуваний наступ – запорізький лівий гак – матиме на меті звільнити більшу частину півдня України і відтіснити війська РФ до вузької ділянки суші, що з’єднує материкову Україну з Кримським півостровом, який російські війська захопили в 2014 році”, – вважають журналісти.

Втім, у статті сказано, що ані у ЗСУ, ані в окупантів Росії в Запорізькій області на даний момент не має достатніх сил для проведення наземної операції.

“Для наступу на Мелітополь може знадобитися більше, ніж декілька важких бригад. У попередніх контрнаступах України – навколо Києва в березні, а потім навколо Харкова і Херсона шість місяців по тому – в кожному з них брали участь щонайменше півдюжини важких бригад”, – написали в Forbes.

Як підкреслили в матеріалі, для звільнення Мелітополя Запорізької області та лівобережжя Херсонщини ЗСУ потрібно буде просунутися на 200 миль і розгромити десяток або більше бригад і полків окупантів РФ.