У лавах російської армії під Херсоном починається справжня паніка, пов’язана з важким становищем окупаційних військ та великими втратами.

Українським спецслужбам вдалося перехопити розмову російського солдата із дружиною, під час якої окупант розповів про реальну ситуацію на передовій. Він не лише проклинає Путіна, а й мріє отримати поранення, оскільки це єдиний реальний шанс залишити передову. Фрагмент розмови опубліковано Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України.

Російський солдат зізнається, що залишки його підрозділу утримують село, яке лежить на шляху ЗСУ до Херсона. У нього почалася депресія на тлі апатії, деморалізації та повного падіння бойового духу. Більше того, його підрозділ практично повністю знищено в результаті бойових дій: з 2000 людей в живих залишилося близько 20. При цьому зима, що насувається, також викликає великі побоювання у підрозділів ЗС РФ. Окупант обговорює з дружиною спробу розірвати контракт і сісти у в’язницю, оскільки він зможе зберегти життя і вийти раніше, ніж закінчиться війна.

Як зауважує Військовий експерт, полковник Петро Черник, становище армії окупантів вкрай складне й наврядчи мобілізація суттєво покращить їх становище.

“Насправді з мобілізацією у них будуть проблеми. Наприклад, росіянам у цьому році вже не вдалось виконати план весняного призову. Збиралися зібрати 130 тисяч, але ледве вдалось мобілізувати 90 тисяч осіб. Тобто, щонайменше чверть недобрали. Впевнений, що така сама ситуація буде і з нині оголошеною мобілізацією. Є сумніви, що задекларована цифра у 300 тисяч реалізується хоча б у 150. Припускаю, що точно зможуть мобілізувати до 100 тисяч осіб.  Це близько половини контингенту, який РФ мала на початок широкомасштабного вторгнення” – зауважує експерт.

Він також додав, що  у стратегічному підсумку мобілізація не буде мати сенсу, адже в них немає фундаментальних речей. Зокрема, підстав для того, щоб армія була технологічною. Фактично, все найкраще, що в них було, вже знищено в Україні. Тому у бій вони кидатимуть мотлох. Але це все одно означатиме багато роботи для наших військовослужбовців. Адже воює не танк, не гармата, а людина. Тому до того, що попереду нас чекає важка війна, потрібно поставитись дуже серйозно. Легковажити не варто.

До України з кожним днем надходить все більше західної допомоги у вигляді важкого озброєння. Чекаємо на початок нового фінансового року у США. 100 мільйонів доларів, виділені Конгресом США на підготовку українських пілотів, будуть реалізовані. Не маю сумніву, що на пізню осінь або на початок зими у нас з’явиться дуже якісна й потужна авіація. Тобто з кількістю будемо боротись якістю. 

“Атакувати вони можуть спробувати на будь-якому напрямку, включаючи північну ділянку кордону. Можуть спробувати повторно вдарити і по Київщині, і по Сумщині, навіть з території Білорусі. Та якісних сил для того, щоб проривати нашу оборону, на мій погляд, у них немає. 

Чи чекати від росіян нових тактичних вимірів або виправлення логіки дій, сказати важко. На цю хвилину тривають позиційні бої практично по всій лінії фронту. Ворог перейшов у глуху оборону.

Найімовірніше, всі зібрані під час мобілізації сили будуть використовуватись Кремлем для стримування нашого контрнаступу. Головне, що я можу точно констатувати: стратегічну ініціативу у війні перехопили ми. Але не треба плутати це зі стратегічним переломом” – підкреслив Черник