Утримуючи Бахмут 10 місяців і поклавши там близько 100 тисяч людей, росіяни, ймовірно, отримали наказ стояти за місто «на смерть», що дуже вигідно ЗСУ. 

Про це в ефірі одного з українських медіа розповів Євген Дикий, колишній командир взводу батальйону «Айдар», голова Національного антарктичного наукового центру. 

За його словами, ситуація навколо Бахмута така, що окупанти намагаються його утримати, намагаючись при цьому відвертати наші сили у бік Куп’янська – по суті, це м’ясорубка, в якій українські війська перемелюють росіян. Військовий підкреслив, що з військової точки зору їм місто не потрібне, але з політичного та пропагандистського погляду для них відхід з Бахмута буде катастрофою, оскільки в їхніх наративах це «священний Артемівськ», в якому вони поклали тисячі людей. 

Наразі до Бахмута підвезли з резерву близько 50 тисяч людей. 

«З одного боку, ми зв’язуємо сили орків, а з іншого — змушуємо їх систематично тягнути резерви на утримання міста, яке нічого не означає. Російському командуванню навіть доводиться забирати десантні частини з критично важливого для них лівого берега Дніпра в Херсонській області, перекидаючи на південь Запорізької області У тому числі тому вони побоюються обвалу свого фронту навколо Бахмута», — прокоментував Євген Дикий. 

Він підкреслив, що саме з цієї причини українським військам важливо відбивати Бахмут якнайдовше, щоб на території Запорізької області залишалася можливість ще глибше вгризатися у другу лінію оборони росіян, яка замінована не так щільно, як перша. 

Тим часом лейтенант батальйону «Свобода» Нацгвардії України Роман Конон розповів одному з українських ЗМІ, що ворог на Бахмутському напрямку почав застосовувати нову тактику. 
 
«Нещодавно ворог вдався до відносно нової тактики. Мінують броньовані машини або військових і посилають їх у бік наших позицій», – поділився Конон. 
 
Крім того, росіяни активно застосовують всю зброю, що мають: артилерію, бронетехніку, керовані авіабомби, касетні та термобаричні боєприпаси. 

«Наші підрозділи міцно стоять на позиціях і відбивають усю цю навалу, яка на них пре. Ще й відповідаємо ударами, які завдають великих втрат», – наголосив Конон. 

Українські військові завдають ефективних ударів, бо працюють точково. Саме тому особовий склад ворога довго тут не живе. Інтервал життя російських окупантів на Бахмутському напрямку – від трьох до семи днів. Потім вони переважно відправляються на «концерт до Кобзона». 

В свою чергу в оновленому зведенні Генштабу повідомляють, що на Бахмутському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Кліщіївки Донецької області.  

На Мар’їнському напрямку сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ в районі Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області. 

Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби. 

В загальному протягом доби відбулось понад 20 бойових зіткнень. 

Окрім цього у Генштабі зазначають, що російські окупаційні війська продовжують активно займатися мародерством та знущатися над мирним населенням. Так, до населеного пункту Токмак Запорізької області прибув підрозділ противника з Республіки Бурятія російської федерації. Військовослужбовці цього підрозділу систематично перевіряють місцевих мешканців на наявність документів на право проживання у власних оселях. У разі виявлення відсутності документів на реєстрацію права проживання, відбирають усе майно та житло під виглядом “конфіскації” та фізично знущаються над невдоволеними місцевими мешканцями. 

Авіація сил оборони протягом доби завдала 6 ударів по районах зосередження особового складу противника. 

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 4 пункти управління, 1 район зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та 3 артилерійських засоби на вогневих позиціях противника.