Найбільша складність для контрнаступу ЗСУ на південному напрямку фронту полягає в тому, що там російські війська почали будувати оборонні споруди ще з березня 2022 року.

“Такого роду насичення російських військових не було, коли ми деокупували Херсонщину. Тому для нас це новий виклик”, – зазначив військовослужбовець ЗСУ Ігор Шолтис.

Зазначається, що йдеться про 130 кілометрів безперервної лінії оборони, у дві – три лінії, із застосуванням бетонних конструкцій. І щоб подолати таку оборону, потрібно працювати на відстані: знищувати логістичні вузли росіян та збільшувати дистанцію розриву передових ліній від ліній забезпечення.

“На Запорізькому напрямку це може використовуватися як один з дієвих елементів, але будемо шукати якісь нові інструменти впливу на росіян, згідно з планами нашого військового керівництва”, – додав боєць.

Військовий експерт Владислав Селезньов оцінив оперативну ситуацію на фронті.

Полковник ЗСУ в інтерв’ю OBOZREVATEL заявив, що українські військові готують поле для майбутньої битви.

“Чи можемо ми говорити, що масштабний контрнаступ розпочався? Я думаю, що зараз йде ця підготовка. Тому що з 12 штурмових бригад нині задіяно лише три. Інші перебувають у стратегічному резерві. Російський генеральний штаб нервує з приводу того, що він досі не знає, де буде докладання основних зусиль української армії. Поки що відомо про те, що росіяни знімають підрозділи 22-го армійського корпусу та підрозділ десантників, які донедавна дислокувалися на півдні Херсонської області, і переміщують їх на південь Запорізької області, намагаючись кратно посилити своє угруповання військ, що діє на загрозливих для росіян напрямках – район Василівки, напрямок від Оріхового”, – сказав експерт.

Селезньов вказав на важливий фактор, а саме, що ЗСУ ведуть розвідку боєм.

“Дуже важко передбачити, як довго триватиме український контрнаступ. Очевидно, що від обсягу задіяних ресурсів та можливостей ворога з протистояння і залежатиме кінцевий результат. Приблизно з 4 червня українська армія веде так звану розвідку боєм. Вона намагається визначити найслабші місця в російській обороні, аби розуміти, як діяти далі. Українська армія готує поле майбутньої битви шляхом залучення високоточної артилерії, маючи перевагу на полі бою, з метою створення більш сприятливих умов для нашого контрнаступу”, – додав Селезньов.

Російські сили стикаються з нестачею танків, оскільки український контрнаступ просувається вперед, повідомляє The Guardian.

Відзначається, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу під час візиту на військовий завод в Західному Сибіру заявив, що виробництво бронетехніки необхідно збільшити, оскільки Україна говорить про великі втрати, яких зазнає противник.
Шойгу заявив, що збільшення виробництва танків необхідне “для задоволення потреб російських сил, які проводять спеціальну військову операцію”.

Ця заява також перегукується зі словами президента РФ Володимира Путіна, який раніше заявив, що російським збройним силам не вистачає “високоточних боєприпасів, засобів зв’язку, літаків, безпілотників і так далі”.

Як заявила заступник міністра оборони України Ганна Маляр в інтерв’ю The Guardian в п’ятницю, центр запеклих боїв за останній тиждень змістився на дорогу до Маріуполя, де український наступ повільно відкидає російські сили, і британські танки “Челленджер” були “заряджені і озброєні” для вступу в бій.