У Бахмуті наші воїни виконують завдання з утримання рубежу, щоб не дати російським окупантам рухатися далі. Ймовірно, що за кілька тижнів облогу міста-фортеці буде знято.
Військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан проаналізував карту бойових дій. Він переконаний, що наші захисники однозначно вистоять.
Світан зазначив, що в районі Бахмута наші захисники виконують завдання з утримання рубежу, щоб не дати росіянам рухатися далі в бік Слов’янська, Краматорська, Дружківки й Костянтинівки. Саме Бахмутський гарнізон тримає на собі весь удар російського угруповання, яке розміщене на цих 70 кілометрах фронту по ширині.
«Один Бахмут стримує росіян від руху далі», – сказав полковник запасу.
Річ у тім, пояснив він, що лінія оборони Костянтинівка – Дружківка – Краматорськ – Слов’янськ утримує росіян від руху далі до меж Донецької області. Пройти цю лінію неможливо. Якщо ж окупанти підійдуть до неї, то ці 4 міста перетворяться на “місячний” ландшафт, як Бахмут нині. Тому не можна підпустити ворога до цих населених пунктів.
Тому, наголосив військовий експерт, і тримається Бахмутський гарнізон, наче кістка в горлі росіянам. Окупанти просто не зможуть далі рухатися, поки не витиснуть наш гарнізон із міста.
«Тому ми будемо його тримати. Залишилося приблизно пару тижнів утриматися», – вважає Світан.
За його словами, мовиться навіть про те, щоб утримати висотки на північно-західній частині Бахмута, які окупанти намагатимуться знищити з допомогою авіації та артилерії аж до підвалів.
Полковник запасу зазначив, що після того, як розпочнеться наш наступ, окупантам доведеться “перетекти” в точку, де він буде. Тож приблизно за пару тижнів зніметься облога Бахмута, й наші воїни однозначно вистоять.
Додамо, сьогодні 267-й день оборони Бахмута. Російські окупанти інтенсифікують події з двох напрямків. Намагаються максимально продавлювати північний сектор і дуже активно промацують праву сторону від залізниці, просуваючись на захід. При цьому південь, ніби завмер в очікуванні…
Про це в своєму телеграм-каналі пише Олександр Коваленко.
«Північний сектор – окупанти вперлися у вул. Крайню і поки що намагаються заглибитися на південь. Основні сили кидають у районі другої міськлікарні, а так само по вулиці Перемоги. В даному випадку задум ясний, хочуть проповзти через малоповерхову, приватну забудову на Ювілейну, щоб заблокувати 0506», – пише він.
Воно й зрозуміло, адже після того, як загрозу фізичного перерізання 0506 змогли купірувати та артерія зафункціонувала, окупантам принципово важливим стало знизити її ефективність хоча б у міських умовах, адже за недостатніх ресурсів це реалізувати в полі.
Від залізниці окупанти намагаються вийти на вул.Пушкіна, яка для них поступово починає перетворюватися на цвинтар. У районі вул.Пушкіна є багатоповерхова забудова, точніше те, що від неї залишилося, тому контроль над цією ділянкою дається окупантам великою кров’ю. Але авіація вносить свої корективи.
Застосування авіації окупантів і плануючі бомби чинять серйозний тиск на оборону міста і без вирішення цієї проблеми, ефективність багатоповерхової забудови, що утримується СОУ, може бути повністю нівельована. Впевнений, цю проблему намагаються вирішити і її буде вирішено.
Спроби просування окупантів вулицями Лісовим залишилися без жодного результату, якщо тільки не вважати того, що РВВ знову там насмітили, у спробі проповзти на пузі до перехрестя Чайковського та Ювілейної. І ось таким чином ми підійшли до південного сектору.
Південний сектор, вкотре це пишу – без змін. Повний контроль вул. Чайковського за СОУ. Буфер безпеки з вулицею Корсунського – за СОУ. Багатоповерхова забудова – за СОУ. Ця локація відрізняється стабільністю, але при цьому вогневий вплив на неї виявляється в режимі нон-стоп.