«…Якщо Творець бажає когось покарати, він забирає спочатку в нього розум…». Так починає свій допис у Facebook український політик Ігор Смешко. Далі подаємо його слова в оригіналі.

1. Маргарет Тетчер : «У держави немає власних грошей, є лише гроші громадян, які сплачують податки». Отже справа іде про використання 1 млрд. гривен бюджетних коштів, зібраних з українців в якості податків, Міністерством культури України, в тому числі, – на «КРЕАТИВНУ ІНДУСТРІЮ», як грантів.

2. Це відбувається під час не проголошеної війни, коли держава не в змозі в повній мірі виконати свої соціальні зобов’язання перед військовослужбовцями, ветеранами війни і військовими пенсіонерами. А також під час пандемії. Коли першими потерпають медики, які отримають мізерну заробітну платню і масово виїзджають на роботу за кордон. А, недофінансована медична система вимагає громадян платити за ліки під час стаціонарного лікування, яких не вистачає в медичних закладах.

3. І справа не про інвестиції в справжню КУЛЬТУРУ. Яку, до речі, створює, перш за все МИСТЕЦТВО і ОСВІТА. Подібне «цільове» визначення грантоотримувачів, навпаки, створює корупційні ризики для держави та культури державного управління. Чим збільшує мабуть корупційну непривабливість України в очах закордонних інвесторів та західних посольств в Києві.

Вони ж очікують урядової прозорості, подолання корупції і верховенства права в Україні, а не надання права чиновникам визначати, хто відноситься до «креативної галузі», а хто ні. Чи, хто «зазнав збитків бізнесу в сфері заохочення інвестицій, промоції експорту, довготермінових програм…» та «виграв право» на державні гранти. Фактично, це навіть підказка для вітчизняних правоохоронних органів, що потрібно перевіряти в конкретному міністерстві.

Адже вже існуючий правоохоронний досвід свідчить, що кінцевим бенефіціаром левової частини бюджетних коштів, які розкрадаються на подібних схемах, залишається в кишенях чиновників міністерства, які їх же і створюють. Навіть, якщо ці схеми створюються під прикриттям КУЛЬТУРИ та спрямовані на «прогрів повітря» для поліпшення інвестиційної привабливості України.