Британьска розвідка оприлюднила нові дані щодо перебігу російсько-української війни. Згідно з ними, основним оперативним фокусом Росії залишається Сєвєродонецьк та Лисичанськ. Однак інтенсивність обстрілів свідчить про зміщення уваги на інший напрямок.

Крім того, зазначається, що Росія зараз намагається відновити швидкість на північній осі Ізюма. Водночас українські сили продовжують утримувати лінію у цьому секторі, добре використовуючи лісисту місцевість для підтримки своєї оборони.

Британські розвідники також припустили, що протягом найближчих тижнів російська кампанія,найімовірніше, все більше покладатиметься на ешелони резервних сил. Вони складаються з кількох окремих компонентів, які Росія з високою ймовірністю вже почала використовувати.

Підкреслюється, що людський мобілізаційний ресурс – це значний фонд усіх ветеранів, які служили в регулярній армії протягом останніх п’яти років. Російська влада, ймовірно, використовує добровольців цієї категорії для поповнення третіх батальйонів у складі регулярних бригад, – зазначили у британській розвідці. Незважаючи на постійний дефіцит резервістів, російське керівництво, ймовірно, не хоче віддавати наказ про загальну мобілізацію.

Водночас загальну мобілізацію в Росії досі так і не оголосили. Натомість, як розповів військовий експерт Олександр Мусієнко, у країні-вбивці триває часткова прихована мобілізація. На думку військового експерта, тією чи іншою мірою мобілізація триває і, звісно ж, не на повну силу. У Росії намагаються визначити кількість “гарматного м’яса” та думають над резервістами.

У Кремлі ж вигадують сценарії, в який спосіб можливо залучати резервістів. Навіть через сайти з пошуку роботи пропонують службу за контрактом та зарплату. Хедхантери намагаються когось знайти (на війну), – зазначив Мусієнко.