Європейський Союз 10 жовтня проведе екстрене засідання міністрів закордонних справ у зв’язку з нападом ХАМАС на Ізраїль.

Про це повідомив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

«Завтра я скликаю екстрену зустріч міністрів закордонних справ ЄС для обговорення ситуації в Ізраїлі та в регіоні», – написав Боррель у своєму акаунті в Twitter (Х).

Крім того,зовнішньополітичний речник ЄС Петер Стано підкреслив ту думку, що на брифінгу в Брюсселі міністри обговорять всі наслідки того, що відбувається в Ізраїлі з суботи.

«Вони розглянуть відповідь та наступні кроки Європейського Союзу», – сказав Стано, відповідаючи на питання стосовно потенційної зупинки підтримки палестинців з боку ЄС.

Також в Єврокомісії підкреслили, що вони не надають жодної прямої підтримки ХАМАСу.

З такою заявою виступив напередодні Європейський Союз. Під час виступу підняли тему безпрецедентної атаки ХАМАС проти Ізраїлю. А також висловили підтримку ізраїльській стороні.

«ЄС найрішучішим чином засуджує численні та невибіркові напади ХАМАС по всьому Ізраїлю і глибоко шкодує про загибель людей», – йдеться у заяві високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозепа Борреля від імені Євросоюзу.

Зокрема, ЄС закликав до негайного припинення безглуздих нападів і насильства, які лише «ще більше посилять напруженість на місцях і серйозно підірвуть прагнення палестинського народу до миру».

«ЄС солідарний з Ізраїлем, який має право захищати себе відповідно до міжнародного права перед обличчям таких жорстоких і невибіркових нападів», – йдеться у заяві.

Євросоюз також нагадав про важливість роботи над досягненням тривалого і стійкого миру шляхом активізації зусиль у Близькосхідному мирному процесі.