Речник об’єднаного пресцентру Сил оборони таврійського напрямку Олександр Штупун зазначив, що логістика російських окупаційних військ є ускладненою на цьому напрямку, ЗСУ влаштовують ворогу зовсім не солодкі моменти.

«Дещо активність на нашому напрямку впала. Ми пов’язуємо це з погодою і з тим, що ворог перегруповується частково», — наголосив речник.

За його словами, другу добу поспіль  активність авіації та артилерії РФ падає. Російські війська продовжують штурмові дії на авдіївському та мар’їнському напрямку, однак все невдало, ЗСУ влаштовують ворогу справжнє пекло. Окупантиздійснили 15 невдалих атак в районах Авдіївки, Новомихайлівки та Мар’їнки.  На таврійському напрямку зафіксовано за добу 18 бойових зіткнень.

«Ворогу потрібно підтягнути резерви, потрібно підтягнути боєприпаси. Трошки пішли дощі, логістика, скажемо, утруднена. Але, я думаю, ворог не розслабиться і буде далі десь штурмувати, відволікати нас від наступу», — додав Штупун.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський повідомляв, що українські військові просунулися північніше Копанів та Новопрокопівки на таврійському напрямку.

Додамо, що у Сил оборони України є просування на південних флангах Бахмутського напрямку; окупаційне угруповання, зі свого боку, робить спроби посилити фланги з півночі, куди перекидають резерви — особовий склад і техніку. Про це в інтерв’ю розповів військовий експерт Олександр Мусієнко, який очолює Центр військово-правових досліджень.

Окупанти прагнуть зупинити штурмові дії ЗСУ — змусити перейти в оборону, а самим — атакувати, зазначив аналітик. Цим пояснюється активність угруповання ЗС РФ на Куп’янському та Лиманському напрямках.

Мета наступу російських військ на сході України не в тому, щоб отримати територіальну перевагу, а якомога довше затягувати час.

«Війна заради війни», — підсумував поточні події на фронті Мусієнко.

За його словами, російське військове командування буде й надалі направляти в Україну додаткові резерви.

Аналітик вважає, що на півдні України російське угруповання перебуває в обороні. Українські захисники утримують лінію фронту і завдають точкових ударів — по штабах і складах зі зброєю.

Мусієнко вважає, що більшого вимагати не варто, тому що стримування військового противника також вимагає ресурсів і зусиль, а ЗС РФ час від часу контратакують.

Зазначимо також, що російські окупаційні війська мають ряд планів. Зокрема, вони хочуть вийти на межі Луганської області й, як максимум, — вийти на берег річки Оскіл з захопленням Лиману і Борової та розпочати наступ на Харків.

Про це розповів Олександр Коваленко військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив».

За його словами, наразі жодних результатів по цьому плану не досягнуто, а сили, зосереджені на цьому напрямку, нездатні наступати – вони можуть лише тримати оборону.

«Зараз розпочинається нова розвідка бою. Людський ресурс у них є. З технікою — гірше. У них багато тільки танків. Але погода їм не сприяє. Для наступу потрібна велика кількість легкої броньованої техніки. Проте дефіцит такої техніки складає 80%. Артилерії їм потрібно стільки, щоб створювати вогневий вал. Проте наразі такої кількості боєприпасів і гармат в них немає», — пояснив оглядач.

 Він наголосив, що наразі на фронті знаходяться переважно підрозділи «Шторм» і «БАРС», які не є професійними і досить погано підготовлені. Вони використовують снаряд «Тєльнік», частково схожий на касетний боєприпас. Він підривається у повітрі та використовується проти піхоти.

Експерт також прокоментував ситуацію щодо звільнення Вербового.

«Росіяни, щоб його утримати використовують великі сили та зазнають величезних втрат. Вони намагаються максимально наситити місцевість людськими ресурсами. Це схоже на сценарій лівобережної Херсонщини, де вони повинні були втікати ще у вересні, але затягли справу аж до листопада», — резюмував він.