Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник, висловив думку, що рейди російських добровольців у боротьбі проти режиму є абсолютно правильною та корисною справою. Він підкреслив необхідність підтримки їхньої діяльності та продовження операцій, оскільки вони мають потенціал для розвитку.

Як наголосив Черник, Росію потрібно поділити на дві частини. Поневолені народи, які перебувають всередині неї, мають бути вільними. Це очевидно, було б хорошою звісткою не лише для самого населення, а й зокрема для Зеленського та усієї України

Росію в обов’язковому порядку потрібно ділити на дві частини. Перша – так звані етнічні «рускіє», як вони себе називають. Друга – поневолені народи. Їх там доволі багато, – сказав Черник.

Україна своєю запеклою боротьбою відновила потужний інструмент, який називається «антибільшовицький блок народів». Він перетворився на «антиімперський блок народів». Це ще зіграє свою роль.

Різні заворушення в Росії можуть початися навіть там, де ми цього не очікуємо. Не варто забувати, що та ж Чечня провела дві війни за свою незалежність. Звісно, там зараз є режим Кадирова. Але невідомо, що станеться, коли «крісло» захитається під Путіним.

Також там є народи, які дуже швидко розростаються. Скажімо татари. Вони також робили спробу вийти ще колись з Радянського Союзу. Загалом усі такі процеси ми маємо максимально підтримувати і на організаційному, і на інтелектуальному рівнях, – наголосив Черник.

Більше 10-ти днів у Бєлгородській області тривають бої між російськими повстанцями та регулярною армією Путіна за контроль над прикордонними районами РФ.

В ході зіткнень окупанти авіабомбами майже стерли з землі російське село Козинка і, за твердженням самих пропагандистів, втратили кілька десятків солдатів в один з перших днів боїв.

Нагадаємо, Легіон «Свобода Росії» під час обмеженої військової операції в Бєлгородській області взяв у полон 37 росіян. Деякі бранці захотіли стати бійцями РДК. Як розповів на прес-конференції командир і засновник Російського добровольчого корпусу Денис (позивний White Rex), «полонені, які торік як експеримент поповнили лави РДК, проявляють себе блискуче».

«Їх подано на державні нагороди за свою військову доблесть, за свою відвагу», — сказав Денис.

Ба більше, у лавах РДК також воюють екс-вагнерівці. За словами командира корпусу, ці військові вже брали участь у боях на Авдіївському та Лиманському напрямках, а тепер беруть участь у сутичках з окупантами під Бєлгородом.

«Колишні бійці ПВК «Вагнер» брали участь у лавах РДК уже на Авдіївському напрямку, на Лиманському, і безумовно вони брали участь у цій обмеженій військовій операції, яку ми проводили і продовжуємо проводити на території РФ. Ці бійці зробили правильний вибір — вони, як і раніше, зберегли нашу традицію набирати виключно добровольців. Їх ніхто не примушував поповнювати наші лави. Вони зробили це, тому що вважали правильним», — зазначив Денис.

Сам White Rex уточнив, що поки що жодних обмінів полоненими не проводять. Деякі полонені навіть захотіли перейти в РДК.

«Поки що жодних обмінів не відбувається, оскільки низка полонених висловили добровільне бажання стати бійцями РДК. Тому зараз з ними ведуться розмови і перевірки різного роду. За цим, можливо, буде поповнення нашого підрозділу новими бійцями, новими добровольцями. В іншому випадку вони всі будуть передані українській стороні для поповнення обмінного фонду», — сказав White Rex.

Також командир та засновник РДК Денис заявив, що російські добровольці мають мету та успішно йдуть до неї.

“Мета номер два — продовжити наш визвольний похід і встановити знамено РДК над Кремлівською стіною та однозначно деконструювати режим, який душить нашу батьківщину вже впродовж не одного десятка років. Це — наша кінцева мета. Ми будемо до неї йти. І навіть після перемоги України у цій війні для РДК війна продовжиться”, — заявив Денис.

Боєць “Сибірського батальйону” із позивним “Холод” зазначив, що у питанні деконструкції путінського режиму у російських добровольчих підрозділів думка одна: “Те, що зараз намагається керувати Росією, не має існувати”.

Своєю чергою доброволець легіону “Свобода Росії” Олексій Барановський (“Лютик”) наголосив, що спочатку у РФ потрібно ліквідувати путінський режим, і лише після цього буде шанс побудувати щось нове на цьому місці.