Офіцер Армії оборони Ізраїлю, інструктор ГО “Українська оборона” Ігаль Левін розповів, що удари по Маріуполю були необхідні для того, щоб зупинити росіян під Вугледаром.
Про це він сказав під час спільного проєкту “Розмови про важливе” “Сніданку з “1+1” та ТСН.ua.
Ігаль Левін зазначив, перемогу під Вугледаром не можна називати танковою битвою, адже в XXI столітті їх не існує.
“Стосовно поразки можна відповісти дуже просто: росіяни некомпетентні, неграмотні і не вміють воювати. Але насправді тут набагато більше факторів. Окрім некомпетентності, у них жахлива логістика постачання. З боку українських військових — грамотна реалізація озброєння своїх. Наприклад, удари українців по складах у Маріуполі — частина їхнього наступу на Вугледар. Адже Маріуполь є логістичною базою, через яку проходять артерії постачання тих механізованих угруповань, які на Вугледар наступали. Одночасно з повідомленням про розгром під Вугледаром повідомлялося і про удари під Маріуполем. Ще одним фактором є мобілізовані. Там наступала 155-та бригада морської піхоти, а також спецназ. Підготовка мобілізованих була жахливою”, – сказав Ігаль Левін.
В той же час, Російське командування розглядає взяття Вугледару на Донеччині як пріоритетну задачу: після низки провальних боїв і втрати понад 130 одиниць броньованої техніки ворог продовжує перекидати на цей відтинок фронту додаткові резерви. Причому заради цього готовий пожертвувати навіть можливими контратаками під Кремінною. Ймовірно, задля збереження “сухопутного коридору” окупанти наступатимуть одразу на двох напрямках півдня.
Попри попередній “альтернативний успіх” під Вугледаром, який обернувся для противника колосальними втратами (до прикладу, росіяни не полишають ідеї просунутися на цьому напрямку.
Як повідомив 2 березня американський військовий аналітик Def Mon, російське командування перекидає війська з-під Кремінної на Луганщині на Вугледарський напрямок. Такий хід експерт називає “цікавим” рішенням, оскільки на Кремінському напрямку окупанти нібито мали певні можливості для контрнаступу (якими не скористалися), а от під Вугледаром на них майже гарантовано може чекати черговий провал.
Детальніше розклад сил під Вугледаром на Донеччині проаналізував полковник ЗСУ, експерт з оборонного планування, координатор групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець. Він зауважив, що командування військ противника закінчує перегрупування своїх сил та засобів на Новопавлівському (Вугледарському) напрямку.
Саме на цей відтинок прибули підрозділи, що протягом зими проходили підготовку на полігонах у Білорусі. Сюди ж противник переміщує підрозділи принаймні двох дивізій ТрВ.
“На цей же напрямок раніше переміщено до двох рот типу “Шторм” зі складу 136-ї ОМСБр, а також додаткові сили та засоби 14-ї ОБр СпП (до одного зведеного тактичного загону). Також на базі десантно-штурмового батальйону 155-ї ОБр МП ТОФ (м. Маріуполь) командування противника організувало процес інтенсивного відновлення рівня боєздатності підрозділів бригади”, – наголошує Машовець.
Відтак, протягом поточного та наступного тижня експерт прогнозує зростання інтенсивності штурмових дій ворога на Вугледарському напрямку. За його оцінкою, граничний термін готовності “ударного кулака” противника до відновлення наступу на Новопавлівському напрямку – 4-5 березня.
При цьому аналітик не виключає, що одночасно із відновленням наступальних дій на Вугледарському напрямку противник спробує активізувати свої дії на Запоріжжі – в районі населених пунктів Мала Токмачка, Малі Щербаки та Степове на Оріхівському напрямку – з метою сковування сил та засобів Сил оборони України та неможливості здійснення ними маневру на сусідній напрямок.
На цьому тлі ворог продовжує обстрілювати Вугледар з усіх наявних типів зброї.