Країна-окупант Росія намагатиметься утримати захоплений Крим, однак після знищення Кримського мосту вони вже не зможуть контролювати півострів. Окупований Донбас буде недоцільно утримувати в політичному плані. Керівництву Брянської, Воронезької, Курської, Бєлгородської та Ростовської областей слід окопуватися по лінії російсько-українського кордону. Про це заявив полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Роман Світан.

В інтерв’ю Главреду він розповів про те, що війська РФ воюватимуть за всі українські території, які вони незаконно “приєднали” і вписали до своєї конституції.

“Росіяни закріпили у своїй конституції Луганську, Донецьку, Херсонську та Запорізькі області як частину Російської Федерації, хоча жодна з цих областей не завойована ними повністю. Але всі вони, як і Крим, записані в Конституції РФ як частина Росії, тому росіяни будуть боротися за все, що вважають російською територією”, – зазначив Світан.

За словами експерта, окупанти спробують утримати Крим і Донбас. Але після того як Кримський міст буде знищено, вони не зможуть надалі контролювати півострів. Утримувати Донбас буде політично безглуздо.

“Думаю, що Росія буде всіляко намагатися утримати Крим і донецьку агломерацію. Втім, після знищення Кримського мосту утримати Крим буде просто неможливо. Тоді в окупантів залишиться тільки донецька агломерація. От тільки без Криму донецьку агломерацію росіянам, навіть із політичної точки зору, нема сенсу утримувати”, – пояснив він.

Також він додав, що керівникам 5 російських областей, які межують з Україною, знадобиться вибудовувати свої лінії оборони.

“Росіянам уже зараз треба окопуватися по кордоні України і Росії. Губернатори п’яти російських областей, що межують з Україною (Брянської, Воронезької, Курської, Бєлгородської, Ростовської) вже повинні починати відривати лінії оборони, засічні лінії. Втім, деякі вже почали це робити: бєлгородський, курський і брянський губернатори вже працюють над цим. А після початку нашого контрнаступу воронезький і ростовський губернатори теж знайдуть на карті держкордон України і почнуть рити окопи”, – підкреслив Роман Світан.

В окупованому Криму скасували демонстрації на 1 травня, а також ходу “Безсмертного полку” і парад 9 травня. В окупаційній адміністрації заявили, що це рішення зумовлене “міркуваннями безпеки”. Можливо, росіяни намагаються спрогнозувати дії українських Сил оборони саме в контексті того, як вони би самі діяли. Такою думкою сьогодні, 13 квітня, поділився військовий експерт Владислав Селезньов.

“Я думаю, вони мислять у межах свого розуміння ситуації. І, можливо, намагаються спрогнозувати дії українських Сил оборони саме в контексті, того, як вони би самі діяли. Для росіян що важливо — нанесення ракетних, бомбових ударів по місцях скупчення людей, насамперед мирних громадян. Ми пам’ятаємо обстріл торгового центру в Кременчуці, приліт ракет у будинки в Дніпрі та в Запоріжжі. Пам’ятаємо розстріл мирних громадян, які намагалися виїхати подалі від жахів війни на залізничному вокзалі в Краматорську. Усі ці обстріли призвели до великих людських жертв, насамперед серед мирного населення. Маючи такий досвід, цілком можливо, орієнтуючись на нього, росіяни вважають, що і ми діятимемо так само”, — зазначив гість в ефірі телеканалу  FREEДОМ.

Але очевидно, що цей метод — точно не метод українських Сил оборони, акцентував Селезньов. Ракетні, бомбові удари ЗСУ, а також удари за допомогою дронів-камікадзе спрямовані винятково на військові об’єкти. 

Він нагадав заяву президента України Володимира Зеленського. Звертаючись до громадян України, які перебувають на території тимчасово окупованих Криму і Севастополя, він попросив їх триматися подалі від об’єктів військової інфраструктури російської окупаційної армії. Бо саме ці об’єкти перебувають у зоні ураження.

“Але, менше з тим, росіяни бояться, бояться обґрунтовано, бо “бавовна”, яка трапляється не тільки на тимчасово окупованих територіях України, а й у російській глибинці, дає чітке уявлення про потенціал української армії і про те, що цей потенціал нарощується. Відповідно, українська армія, яка в принципі, в період, коли Російська Федерація буде заходити на цей трек масштабних травневих свят, з великою часткою вірогідності буде проводити певні заходи з деокупації території України від путінських загарбників. Тому логіка в цьому є”, — вважає військовий експерт.