Збройні сили України продовжують наступ на Донеччині. Українська армія зараз займає висоти в східному напрямку, з яких рухатися і наступати на противника легше.

Останніми тижнями в ЗСУ фіксуються просування в бік Горлівки неподалік Шумів та Південного. Бійці з цього напрямку повідомляють, що з терикону росіян уже вибили, і до міста залишилось 7-8 кілометрів.

Про це в щоденному зведенні розповів льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт Роман Світан.

Він пояснив, що українська армія зараз займає висоти в східному напрямку, з яких рухатися і наступати на противника легше.

“Імовірно, зараз активізується той напрямок, про який ми говорили. Коли підуть дощі на Донбасі, можна буде рухатися лише по дорогах з твердим покриттям. Оптимально це робити в агломерації Горлівка-Єнакієво, другою може бути агломерація Ясинуватої”, — зазначив Світан. 

Нагадаємо, що на Бахмутському напрямку ворог нещадно кидає свої підрозділи на забій.

Російські окупанти на Бахмутському напрямку використовують власні підрозділи як приманку.

Про це розповів пресофіцер 26-ї артбригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича Олег Калашніков.

«На Бахмутському напрямку ворог не шкодує свої підрозділи. Є випадки, коли противник відпрацьовує по своїх же позиціях. Таке відбувається, коли ми заходимо на вогневий рубіж, який ворог утримував, і окупанти можуть завдати артилерійського ураження і по своїх, і по українських захисниках. Також ми спостерігали, як ворог використовував свої підрозділи як приманку. Тобто вони виманювали наші сили на себе. Після того, як наші хлопці заходили на ворожі позиції, противник починав застосовувати артилерію. Тобто росіяни навмисно знищували своїх вояків, щоб завдати удару по ЗСУ», — пояснив Калашніков.

За його словами, нині ворог намагається атакувати позиції ЗСУ на північному фланзі та посунути підрозділи Сил оборони в районі Кліщіївки.

«Тривають важкі бої, ворог застосовує артилерію й авіацію. Погодні умови диктують тактику інтенсивності боїв біля Бахмута», — додав Калашніков.

Тим часом російські війська на Куп’янському напрямку намагаються заблокувати з півночі підхід до річки Оскіл, щоб ускладнити дії ЗСУ. Ворог тисне на українські війська, і останні здійснюють «тактичний відхід».

Про це заявив військовий експерт Сергій Грабський.

На Куп’янському напрямку зараз тривають активні бої, адже російські окупанти мають сувору необхідність продовжувати наступ там. Грабський пояснив причину цього.

«Тому що з наближенням до Куп’янська вони мають можливість ніби заблокувати з півночі ось цей підхід до річки Оскіл, тобто створити передумови для подальшого просування наступу, і для того, щоб серйозно ускладнити питання забезпечення нашого угруповання, яке діє на лівому березі Осколу», – розповів експерт.

Тому, додав він, загарбники продовжуватимуть наступати. Вони тиснуть на кількох ділянках фронту, зокрема в районі Лиману Першого.

«Вони тиснуть на наші війська, і ми здійснюємо тактичний відхід. Це треба говорити відверто», – зазначив Грабський.

Він також поінформував, що окупанти перекидають туди нові мобілізовані сили, які дозволяють підтримувати високий темп операцій.

За оцінками військового експерта, алгоритм дій російських військ на Куп’янському напрямку не дуже відрізняється від дій ворога на інших ділянках фронту, зокрема в Авдіївці або в Бахмуті.

«Такий алгоритм дій буде спостерігатися й надалі – допоки ресурси супротивника не вичерпаються, до цього, вибачте, ще дуже далеко», – переконаний Грабський.

Він також сказав, що фактор погоди зараз не має особливого впливу на темп бойових дій, які відбуваються у форматі невеликих маневрових піхотних груп за підтримки артилерії.

Нагадаємо, напередодні речник Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо повідомив, що російські війська намагаються вийти на околиці Синьківки, щоб захопити її та розвинути наступ на Куп’янськ.