Україна в теорії може втопити Чорноморський флот РФ, однак на практиці сьогодні у ЗСУ немає необхідного озброєння. Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов.

“Вони тримають свою ескадру за максимальною дальністю досяжності наших вогневих засобів. Сьогодні у нас це комплекс Harpoon з гарантованою дальністю до 300 км і комплекс “Нептун” (наш, вітчизняний) з гарантованою дальністю до 200 км. Вони тримають цю ескадру в нейтральних водах у Чорному морі на відстані понад 300 км, а наша авіація, на жаль, підібратися до них близько не може, тому що вони тримаються недалеко від нашого Криму і намагаються перебувати “під парасолькою” систем ППО, які перебувають на узбережжі півострова”, – пояснив Жданов.

Експерт спрогнозував, що за першої можливості в України “погасити” ППО росіян в Криму, ЗСУ постараються потопити ескадру ЧФ РФ.

“Питання з Чорноморським флотом рано чи пізно нам доведеться вирішувати. Причому, вирішувати в односторонньому порядку в плані затоплення цього флоту. Тому що вони нам не дадуть спокою на Чорному морі, поки ми їх там не перетопимо”, – додав він.

Директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь розповів, що Україна повертає країну-агресорку Росію до реальності, знищуючи Чорноморський флот військово-морських сил РФ Експерт поділився деталями в етері телеканалу “Еспресо”.

“Україна, Військово-Морські сили Збройних сил України починають повертати Росію до реальності, знищуючи Чорноморський флот ВМФ РФ. Через Росію в Чорному морі нічого не лишилося від морського права: усе зруйновано й діє лише право сили. Гадаю, як раз знищення Чорноморського флоту створить умови для того, аби в Чорне море повернулися основи міжнародного морського права”, – зазначив Самусь.

Військовий експерт додав, що Туреччині варто звернути увагу на нову морську доктрину Росії.

“Нову морську доктрину Путіна варто оцінювати як декларативний документ. Хоча на місці таких держав, як Туреччина й Сполучені Штати Америки, варто було б серйозно поставитися до цієї доктрини. Адже мені здалося, що Росія хоче накласти лапу навіть на протоки Босфор і Дарданелли – росіяни вважають ці протоки життєво важливими для себе, тому РФ може використовувати військову силу. Це прямий виклик Туреччині”, – зауважив Михайло Самусь.

Кримський міст — важлива артерія, яка допомагає постачати російську армію на півдні України. По ньому РФ перекидає на окупований у 2014 році півострів техніку, боєприпаси та живу силу. Українським військовим вдалося отримати докладну технічну документацію Кримського мосту. Але чи реально його зруйнувати?

Після 24 лютого 2022 року питання про знищення мосту через Керченську протоку стало особливо актуальним. У громадському просторі розпочалася дискусія про те, чи можливо це зробити взагалі. Наприклад, дослідник Conflict Intelligence Team Кирило Михайлов в інтерв’ю “Радіо НВ” заявив, що для руйнування Кримського мосту українським військовим доведеться задіяти безпілотники, авіацію та диверсійно-розвідувальні групи.

“Це питання може бути вирішене, і далекобійні ракети повинні відігравати в ньому провідну роль. Але це набагато складніше, ніж натиснути кнопку та знищити міст, на жаль”, — заявив експерт.

Думку про те, що завдання є дуже складним, поділяє також експерт Defense Express Іван Киричевський. В інтерв’ю “Апостроф TV” він заявив, що для ураження такого великого об’єкта необхідно як мінімум 10 балістичних ракет ATACMS. Можливо, українська армія стрілятиме ракетами “Нептун” чи “Гарпунами”.

“Що стосується якихось ДРГ, безпілотників, це такі опції, які будуть враховувати планувальники у Збройних силах України, коли настане час бити по цьому об’єкту”, — сказав експерт.

А ось військовий експерт Сергій Грабський вважає, що для знищення мосту знадобиться бити не лише по самому об’єкту, а й по передмостових укріпленнях. При цьому через високий захист мосту української армії дефіцитні боєприпаси краще використовувати на інших напрямках, про що заявив експерт в ефірі.