Уже майже місяць пройшов з моменту зміни Головнокомандувача ЗСУ в Україні. Тепер Олександр Сирський обіймає цю посаду, після того як Валерія Залужного звільнили. Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МОУ) Кирило Буданов висловився про ці кадрові зміни вперше, повідомляє СВС News.

Він висловив сумнів у появі якихось розбіжностей між президентом Володимиром Зеленським і колишнім головнокомандувачем ЗСУ.

Буданов зауважив, що між президентом і воєначальником малоймовірно можуть виникнути особисті розбіжності, оскільки один з них підпорядкований іншому. Він також “натякнув”, що Зеленський ухвалив правильне рішення.

“Якщо все добре, все прекрасно і все зроблено правильно, то чому ми перебуваємо в тій ситуації, в якій ми перебуваємо?” – заявив Буданов в інтерв’ю CBC News.

На це питання також особисто відповідав президент України. За його словами, звільнення Валерія Залужного не сталося через зміну курсу, а через речі, які залишалися незмінними тривалий час.

“Ми повинні бути швидшими, це означає, що ми повинні упускати всю бюрократію, яка у нас є. У нас немає іншого шансу. Ми повинні бути розумними, технологічно оснащеними і швидкими”, — заявляв Володимир Зеленський.

Нагадаємо, у лютому 2024 року стало відомо, що президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Валерія Залужного з посади головнокомандувача Збройних сил України, яку він обіймав з 2021 року. Новим головнокомандувачем був призначений Олександр Сирський.

За даними журналістів видання The Times, однією з причин звільнення Залужного було ненадання військового плану на цей рік.

9 лютого президент присвоїв Валерію Залужному звання Героя України.

При цьому, коли Зеленського запитали про причини звільнення Залужного, він відзначив, що “чому я когось міняю – це наш внутрішній момент”.