Російські окупанти здійснили просування на північний захід від Сватового в умовах тривалих позиційних боїв на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна.

Згідно зі свіжим звітом Інституту з вивчення війни (ISW), окупанти просунулися в Табаївку біля Сватового. Крім того, зафіксовані позиційні бої на різних напрямках, зокрема, на північний схід від Куп’янська у районі Синьківки, на захід від Кремінної в районі Терного і Ямполівки, а також на південь від Кремінної біля Білогорівки і Серебрянського лісництва.

Окупанти також продовжили просування на захід і північний захід від Авдіївки, а також на південний схід від Орлівки та в районі вітрозахисних смуг на південь від Степового.

У звіті американського інституту вивчення війни зазначено, що російські війська висунулиться на південно-східну околицю Орлівки, незважаючи на відсутність підтверджень їх присутності в цьому населеному пункті, зауваженого ISW.

Позиційні бої також тривають на різних напрямках в районі Авдіївки, зокрема на північний захід у Новобахмутівці, Степовому та Бердичі, на захід від Авдіївки в Орлівці та Тоненькому, а також на південний захід від Авдіївки у Первомайському та Невельському районах.

Крім цього, ISW повідомляє про просування окупантів на захід від Донецька, зокрема, на південну околицю Красногорівки, де підрозділи російської 5-ї мотострілецької бригади з бронетехнікою взяли позиції.

Водночас, якщо оцінювати стан справ на фронті в цілому, то російські окупанти атакують практично за всіма сімома напрямками — це чергова спроба відвоювання територій, звільнених у результаті українського контрнаступу. Про цезаявив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

“Ворог, згідно з інформацією, яка йде зараз із Генерального штабу, атакує практично в усіх напрямках. Всі сім основних напрямків, пов’язаних з українськими шляхами сполучення, пов’язаних із загрозою містам і з черговою спробою завоювання території, відвойованої Україною під час літнього наступу”, — сказав він.

За словами експерта, руїни захопленої Авдіївки підняли “бойовий дух” російських окупантів: вони збираються продовжувати “успіх”. Однак росіяни забувають, що далі — укріплені рубежі Сил оборони України.

Варченко підкреслив, що за фактом росіянам дуже важко просуватися, й щодня вони зазнають важких втрат.

“Ми говоримо про те, що на сьогодні лінія фронту вирівнялася та відносно стабілізувалася. Водночас ми розуміємо, що ще місяць або щонайменше 17-25 днів у березні російські війська так само несамовито намагатимуться штурмувати українські позиції, намагаючись розвинути якісь свої здобутки: чи то просунутися десь по полю, чи то взяти якесь містечко, чи то село, оскільки саме на цих перемогах зараз кується успіх путінської кампанії”, — сказав експерт.

Через це він вважає, що зараз російська влада захоплення будь-якої посадки подаватиме як “взяття Берліна”.

“Тому щастя й спокою для російського солдата не буде. Його будуть так само, у тих самих темпах утилізувати зараз. І ми розуміємо, що ще місяць — це буде серйозне випробування для українських Сил оборони”, — зазначив Варченко.

Експерт наголосив, що українські військові зараз потребують озброєння та боєприпасів, які дають змогу знищувати саме живу силу.

“Це і касетні боєприпаси, це і боєприпаси калібру 155 міліметрів, це ударні дрони, FPV-дрони, які здатні знищувати живу силу кратно від того, що відбувається зараз, щоб навіть за умови збільшення темпів і кількості мобілізованих потенційних жертв російська влада не могла компенсувати втрати на фронті. Звичайно, значною мірою це залежить від того, що зможуть запропонувати наші партнери”, — резюмував Варченко.