За підсумками екстреного саміту Євросоюзу по ситуації в Білорусі канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що ЄС підтримує мирних демонстрантів в Білорусі, президентські вибори в респубіці були нечесними, але втручання в ситуацію ззовні бути не повинно.

Про це повідомляють ЗМІ.

За її словами, насильство по відношенню до учасників мирних акцій протесту в Білорусі неприйнятно, а країні потрібен національний діалог, який, за її словами, має включати і “тих, хто зараз при владі”.

Учасники розмови “спільно заявили, що знаходяться на стороні мирних демонстрантів”, сказала Меркель. “Немає сумнівів, що були масивні порушення правил на виборах”, – додала канцлер Німеччини.

“Нам абсолютно ясно, що Білорусь повинна тільки сама для себе знайти шлях, який повинен пролягати через діалог всередині країни. Не повинно бути втручання ззовні. Жителі Білорусі знають, чого хочуть. Тому ми хочемо бачити для Білорусі незалежний шлях, про який ухвалюватиметься рішення всередині країни “, – сказала Меркель.

Крім того, вона розповіла, що намагалася організувати телефонну розмову з Лукашенком, від розмови він відмовився. Меркель заявила, що в такому разі не може бути посередником у діалозі з Білоруссю.

У той же час, не дивлячись на заяви Меркель, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкій за підсумками зустрічі повідомив, що лідери ЄС одноголосно прийшли до висновку, що Білорусь повинна провести нові вибори.

Про це ж заявив президент Литви Гітанас Науседа. За його словами, “розмова йшла в унісон”, а всі лідери країн визнали, що підсумки виборів були сфальсифіковані і не можуть бути визнані, а значить, необхідно створити умови для проведення нових виборів, пише ТАСС.

“Дуже показове різноголосся в коментарях після сьогоднішньої зустрічі лідерів ЄС по Білорусі. Якщо польський прем’єр каже, що всі учасники одноголосно виступили за проведення нових виборів, то у канцлера ФРН Ангели Меркель в коментарі інші акценти: президентські вибори були нечесні, але втручання в ситуацію ззовні бути не повинно “, – коментує ситуацію Telegram-канал” Політика Країни “.

Крім того, в ході сьогоднішньої зустрічі країни ЄС домовилися ввести персональні санкції проти посадових осіб Білорусі, відповідальних за застосування сили, репресії і фальсифікації на виборах, повідомив голова Європейської Ради Шарль Мішель.